Více
  14.3 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  The Verge: Galaxy Z Flip 4 láká na kosmetické změny, které umí udělat dojem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jihokorejská společnost Samsung včera představila své nové vlajkové skládačky Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4. Druhý jmenovaný telefon nabízí spíše kosmetické, avšak potěšující změny. Co už nepotěší, je jeho cena. Prozradil to server The Verge, který měl možnost zařízení otestovat.

  Samsung včera představil dva nové skládací chytré telefony Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4 (písmeno Z má být odstraněno). Společně s tím jihokorejská značka spustila předprodej, přičemž klasický prodej zahání 26. srpna.

  Server The Verge měl možnost druhý jmenovaný smartphone otestovat. Dobrou zprávou je, že Galaxy Z Flip 4 nabídne zákazníkům Samsungu větší baterii, několik barevných variant a odolnější hlavní displej.

  Co ovšem nepotěší je cena 999 dolarů (asi 23 524 Kč). Galaxy Flip 4 je stále cenově dostupný, avšak stále se v případě trhu se smartphony nachází v horních cenových patrech. Ve výsledku tedy nabízí spíše kosmetické změny za vysokou cenu, vyplývá z informací The Verge.

  Galaxy Z Flip 4 prošel aktualizací čipsetu. Nyní jej pohání Snapdragon 8 Plus Gen 1 v kombinaci s 8 GB RAM.

  Kloub skládačky je o něco tenčí. Samsung navíc vyrovnal u dřívějších modelů zakřivené okraje, čímž smartphone zhubnul oproti Flip 3 o několik milimetrů na šířku i výšku. Mezera v místě, kde se oba konce smartphonu při zaklapnutí setkávají, však zůstává stejně velká. Skládačka má totiž při zaklapnutí stejnou tloušťku jako v minulosti, tedy 15,9 až 17,1 milimetru.

  O něco blíže běžnému telefonu

  Samsung zůstal u AMOLED displeje 6,7 palce s obnovovací frekvencí 120 Hz. Obrazovka je ovšem odolnější díky změnám v struktuře a použití silnějšího ultratenkého skla.

  Rovněž Samsung zapracoval na ochranné fólii, která v minulosti uživatele pořádně potrápila. Použil totiž přilnavější lepidlo, díky čemuž se již na displeji skládacích telefonů Samsungu netvoří „bubliny“.

  Telefon má certifikaci IPX8, což znamená odolnost vůči prachu a vodě.

  Sekundární displej na krytu přístroje o 1,9 palce opět plní jen vedlejší, avšak užitečnou roli. Novinkou je widget SmartThings pro rychlý přístup k ovládacím prvkům chytré domácnosti. Také umožní zasílání rychlých odpovědí na textové zprávy či přístup k peněžence Samsung.

  Galaxy Z Flip 4 má v těle uloženou 3700mAh baterii oproti 300mAh baterii u Flip 3. Také se zvýšila rychlost nabíjení z 15 W na 25 W. Případně lze zařízení dobít bezdrátově rychlostí 10 W.

  Galaxy Z Flip 4 disponuje hlavním fotoaparátem o 12 Mpx, ultraširokoúhlým objektivem o 12 Mpx a 10Mpx selfie kamerou.

  The Verge přístroj hodnotí tak, že působí o něco více jako běžný telefon, který některými aktualizacemi, leč spíše drobnými, dokáže udělat dobrý dojem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS