Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Samsung Galaxy Z Flip 3 přijde s třikrát větším vnějším displejem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Skládací telefony se do teď braly spíše jako klišé, to se ale možná vydáním Z Flip 3 změní. Telefon je skoro o 10 000 korun levnější a oba jeho displeje byly výrazně zlepšeny.

  Odolnost

  Z Flip 3 má lepší ochrannou fólii, která kryje ultratenké sklo. Podle společnosti Samsung je až o 30 % odolnější. To by mohlo vést k menšímu počtu škrábanců a vroubků na ochranném skle. Krycí displej a zadní sklo jsou nyní vyrobeny ze skla Gorilla Glass Victus, které je podle společnosti Samsung o 50 % odolnější než sklo Gorilla Glass 6 u předchozích modelů.

  Displej

  Primární 6,7palcový displej s poměrem stran 22:9 byl upgradován z 60Hz na plynulejší 120Hz adaptivní obnovovací frekvenci. Ta se automaticky přizpůsobuje a optimalizuje tak výdrž baterie. V horní části displeje je stále výřez pro selfie kameru.

  Velkou změnou prošel i vnější displej. Nyní je čtyřikrát větší než malý proužek, který nebyl na původním Z Flipu moc užitečný. Je zde více místa pro widgety a více místa pro notifikace. Podle Samsungu se na displej vejde dokonce několik řádků textu.

  Rozměry

  V otevřeném stavu má telefon rozměry 165 x 71 x 6,8 milimetrů, takže se stále snadno drží v ruce. Galaxy Z Flip 3 váží pouhých 6,5 gramu (stejně jako jeho předchůdce), a proto si jej můžete vzít kamkoli s sebou. Telefon má sice stejnou hmotnost, je ale o něco tenčí a vyšší.

  Z Flip 3 se bude dodávat ve čtyřech hlavních barvách: krémové, zelené, levandulové nebo černé. Samsung má také tři exkluzivní barvy, které jsou k dispozici pouze na oficiálních webových stránkách: šedou, bílou a růžovou.

  Výkon

  Flip 3 je poháněn procesorem Snapdragon 888 od společnosti Qualcomm, má robustní podporu 5G a je voděodolný podle normy IPX8 – takže přežije i koupání.

  Telefon má tři kamery. Na hlavním displeji je v děrovaném výřezu umístěna 10megapixelová selfie kamera a na vnějším krytu jsou další dvě kamery. Jedna z nich je hlavní 12megapixelová širokoúhlá kamera s optickou stabilizací obrazu, světelností f/1,8 a schopnost nahrávat video v HDR10+ a druhá je 12megapixelová ultraširokoúhlá kamera.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS