Více
  -0.7 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  Samsung Galaxy S23 by mohl vyjít v únoru kompletně s čipy Snapdragon

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Letošní rok se pomalu ale rychle blíží ke svému konci, což znamená, že vycházejí na povrch další podrobnosti o chystané řadě Samsung Galaxy S23. Ta by potenciálně mohla spatřit světlo světa už v únoru, a to s velkým podílem čipsetů Snapdragon. Kromě toho Samsung představí svůj nový telefon na osobní akci tváří v tvář, nikoli virtuální formou. Informoval o tom 9to5Google.

  Server 9to5Google přinesl nové podrobnosti týkající se chystané řady Samsung Galaxy S23. Ta by mohla vyjít jíž začátkem února s obměněnými čipy.

  Podle informací novin Čoson Ilbo Samsung chystá zahájení akce, na níž představí řadu Galaxy S23, na začátek února. Konkrétně má jít o první týden v měsíci, přičemž vydání řady Galaxy S24 bude následovat o něco později.

  Zpráva také uvádí, že akce proběhne v San Franciscu. Jednalo by se o první fyzické představování produktů společnosti Samsung od uvedení Galaxy S20 a Galaxy Z Flip v San Franciscu v roce 2020.

  Pak přišly tvrdé dopady pandemických restrikcí, což vedlo k tomu, že firma představila další modely Galaxy Z Fold 2, Galaxy S21, Galaxy Z Fold 3/Flip, Galaxy S22 a Galaxy Z Fold 4/Flip 4 pouze virtuální formou.

  Galaxy S23 budou kralovat čipy Snapdragon

  Přibližná doba vydání samozřejmě není tak překvapivá. Řada Galaxy S22 byla uvedena na trh 25. února v letošním roce. Nejmenovaný zdroj obeznámený s plány Samsungu prozradil, že datum vydání Galaxy S23 očekává 17. února.

  Také se zdá, že Samsung v chystané řadě přestane používat čipy Exynos. Již od začátku roku se šíří zvěsti o tom, že Samsung uvažuje nad kompletní dominancí čipů giganta Qualcomm.

  V červenci obě firmy oznámily vzájemnou dohodu, díky níž se má počet čipů Snapdragon od příštího roku zdvojnásobit. Stalo se tak po problémech čipů Exynos ve vlajkových lodích Samsungu s výkonem.

  GMSArena zveřejnila přepis hovoru finančního ředitele společnosti Qualcomm Akasha Palkhiwala, který řekl, že počet čipů Snapdragon v řadě Galaxy S23 vzroste ze 75 procent na množství „globální“.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS