Více
  1 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  Poptávka po iPhonu 14 Pro stále zaostává

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Prodeje vlajkového modelu iPhone 14 stále zaostává, přestože celkové dodávky těchto smartphonů překonávají řadu iPhone 13 z loňského roku. Kromě toho hrozí v prosinci téměř nulové dodávky displejů do rozšíření iPhone 14 Plus. Informoval o tom web 9to5mac.

  Poptávka po vlajkovém modelu kalifornské společnosti Apple iPhone 14 zaostává. Dodávky tohoto smartphonu však stále překonávají loňský iPhone 13, uvedl server 9to5mac.

  Kromě toho to vypadá, že v prosinci klesnou dodávky displejů pro iPhone 14 Pro téměř na nulu, poptávka po tomto modelu totiž stagnuje. Vyplývá to z dat analytika Rosse Younga. Podle něj však dojde v tomto roce k 10procentnímu nárůstu v dodávkách panelů pro základní model iPhone 14.  

  Prodej iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max na druhou stranu nadále převyšují prodej předchůdce iPhone 13 Pro. Slabší poptávka ovšem vede ke zvýšení průměrné prodejní ceny produktu, což je metrika, na níž se Apple při prokazování zisků investorům spoléhá.

  Výrobu komplikuje Čína

  Zprávy o prudkém poklesu dodávek panelů pro iPhone 14 Pro nicméně nejsou tak překvapivé. Podle dostupných informací Apple zastavil výrobu zařízení, aby ji lépe sladil s poptávkou.

  Přestože je poptávka nižší, než se očekávalo, Apple podle analytika stále na příští rok plánuje vydání budoucí řady iPhone 15.

  Apple čelí problémům v Číně, která firmu omezuje politikou „nulového covidu“. Společnost nedávno vydala vzácnou aktualizaci pro investory a spotřebitele, v níž varovala, že pokračující pandemické restrikce v Číně mohou mít velký dopad na výrobu a dodávky iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max.

  Čínské úřady navíc nedávno uzamkly klíčovou čtvrt ve městě Čeng-čou, v níž má Apple největší továrnu pro výrobu iPhonů provozovanou tchajwanským gigantem Foxconn. Apple podle serveru BBC News varoval své zákazníky před zpožděním dodávek svých produktů.

  „Stejně tak jako během pandemie nemoci covid-19 upřednostňujeme zdraví a bezpečnost našich pracovníků v našem dodavatelském řetězci,“ stálo v prohlášení společnosti Apple, podle níž funguje továrna na omezené kapacitě.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno