Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Apple varoval před zpožděním dodávek produktů kvůli pandemickým restrikcím v Číně

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Apple varoval zákazníky před zpožděním dodávek svých produktů kvůli uzamčení klíčové čtvrti v čínském městě Čeng-čou, v níž se nachází největší továrna pro výrobu iPhonů. Montážní závod giganta Foxconn aktuálně pracuje s výrazně sníženou kapacitou. Informovala o tom stanice BBC News.

  Čínské úřady 2. listopadu izolovaly čtvrť ve městě Čeng-čou, v níž se nachází největší továrna pro výrobu iPhonů. Závod firmy Foxconn pracuje na velmi omezené kapacitě, přičemž Apple varoval své zákazníky před zpožděnými dodávkami.

  „Stejně tak jako během pandemie nemoci covid-19 upřednostňujeme zdraví a bezpečnost našich pracovníků v našem dodavatelském řetězci,“ stojí v prohlášení společnosti Apple, která v září uvedla na trh svou novou řadu telefonů.

  „Po modelech iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max nadále vidíme silnou poptávku,“ stojí dále v prohlášení. „Nyní však pro tyto telefony očekáváme nižší dodávky, než jsme předpokládali,“ oznámila společnost s tím, že se protáhnou čekací lhůty na obdržení nových produktů.

  Oznámení je podle BBC zklamáním pro investory, kteří doufali, že Čína v blízké budoucnosti od tvrdých pandemických restrikcí ustoupí. Tomu však nic po sjezdu komunistické strany nenasvědčuje. Čínský prezident Si Ťin-pching naopak dosavadní přístup k pandemii podpořil.

  Z výrobního závodu uprchli zaměstnanci

  Čína v neděli oznámila 5643 pozitivních případů covidu-19. Čeng-čou je domovem asi 10 milionů lidí. V pondělí zde místní úřady zaznamenaly 3683 pozitivních případů a 22 úmrtí.

  Pozitivní testy byly zjištěny také uvnitř továrny Foxconn. Z areálu kvůli tomu ve strachu uprchlo několik zaměstnanců.

  Společnost Foxconn se snaží ztracené zaměstnance, kteří opustili areál mezi 10. říjnem a 5. listopadem, nalákat zpět k návratu jednorázovým bonusem v podobě 500 čínských jüanů.

  Podle prohlášení zveřejněném na svém účtu na WeChatu také nabízí zvýšení platu o 30 jüanů na hodinu.

  Foxconn, největší výrobce elektroniky se sídlem v Tchaj-wanu, uvedl, že spolupracuje s provinční vládou v Čeng-čou, aby byla infekce co nejrychleji potlačena a výroba obnovena v plném rozsahu.

  Foxconn představuje 70 dodávek iPhonů po celém světě. Apple se postupně snaží zbavit závislosti na Číně, díky tomu postupně přesouvá výrobu do Indie.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS