Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Google oficiálně odhalil telefon Pixel 5A s podporou 5G a stupněm krytí IP67

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Než Google uvede na trh očekávaný Pixel 6 a jeho mobilní čip Tensor, aktualizuje svou základní nabídku levnějším modelem Pixel 5a za 449 dolarů (kolem 9750 korun).

  Smyslem celé rodiny „a“ je nabídnout základní vybavení za rozumnou cenu, aniž by přitom bylo obětováno příliš mnoho funkcí a výkonu. Tohoto pravidla se Pixel 5A velmi dobře drží. Oproti svému předchůdci Pixel 4A přichází s krátkým seznamem aktualizovaných funkcí, včetně o něco větší obrazovky, mnohem větší baterie a stupně krytí IP67 pro odolnost vůči vodě.

  „Nudný“ design

  Stejně jako předchozí modely přichází i 5A s moderní konstrukcí, která se nesnaží upoutat pozornost. Dodává se pouze v jedné barvě – černé – což vytváří docela decentní vzhled. Většinu konstrukce tvoří kovové tělo s matným povrchem, který působí docela hladce. Tento materiál pokrývá především zadní stranu a všechny hrany zařízení. Na spodní části zadní strany je světle šedé logo „G“.

  O něco lepší displej

  Displej telefonu Pixel 5A se mírně zvětšil na 6,34 palce, což je oproti 6,2palcovému displeji modelu 4A 5G malý nárůst. Stále se jedná o 1080p OLED displej, který teď ale má obnovovací frekvenci 90Hz, oproti 60Hz u staršího modelu.

  Největším zlepšením je baterie

  Telefon má baterii s kapacitou 4680mAh, což je docela velký skok od baterii s kapacitou 3885mAh, kterou měl starší model. Portál Engadget uvedl, že v jejich testu vydržel Pixel 5a 22 hodin a 56 minut nepřetržitého videa ve smyčce při jasu 50. Starší Pixel 4a vydržel 17 hodin, což je ale i tak úctyhodný čas.

  Ostatní specifikace se oproti předchozímu modelu nezměnily. Telefon stále používá čipset Snapdragon 765G s 6 GB RAM a 128GB úložištěm. Stejné jsou i 12,2megapixelový hlavní a 16megapixelový ultraširokoúhlý zadní fotoaparát a 8megapixelová selfie kamera.

  Nechybí ani zadní čtečka otisků prstů pro biometrické odemykání, konektor pro sluchátka a 18W nabíječka (Google tvrdí, že to bude poslední telefon Pixel, který ji bude nabízet). Telefon bude dodáván s operačním systémem Android 11 a má zaručenou standardní tříletou podporu aktualizací Androidu a bezpečnostních záplat od Googlu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS