Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  Společnost Toshiba plánuje nové špičkové televize se zabudovanou Alexou a Fire TV od Amazonu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Toshiba představila novou řadu chytrých televizorů s integrovanou Alexou a platformou Fire TV od Amazonu. Řada M je k dispozici ve třech velikostech: 55palcový 55M550KU, 65palcový 65M550KU a 75palcový 75M550KU.

  Popularita streamované televize stále roste. Většina hlavních výrobců zařízení vydala v uplynulém roce nové produkty, které můžete připojit k libovolnému televizoru. Google má například Chromecast s Google TV a Amazon má svůj Fire TV Stick a Fire TV Stick Lite.

  Platforma Fire TV od Amazonu se dosud obvykle objevovala na levných televizorech s průměrnou kvalitou obrazu. Nová řada M od Toshiby ale míří výš.

  Je to první televizor Fire TV, který je vybaven funkcí místního stmívání v plném rozsahu. Jedná se o funkci, která zvyšuje kontrast a umožňuje televizoru LCD lépe využívat televizní pořady, filmy a hry s vysokým dynamickým rozsahem (HDR).

  Televize mají bezrámečkový design s 4K obrazovkou s obnovovací frekvencí 120 Hz. Podporuje Dolby Atmos a Dolby Vision a má funkci živého náhledu, která dokáže zobrazit obraz z kompatibilních chytrých zvonků nebo bezpečnostních kamer.

  Aby bylo možné slyšet hlasové příkazy a reagovat na ně, zabudovala Toshiba do zařízení mikrofony, které umožňují spouštět aplikace, přehrávat hudbu a ovládat chytrá domácí zařízení bez nutnosti použít dálkový ovladač.

  Ostatním špičkovým televizím se nejspíš stejně nevyrovná

  Společnost uvedla, že nová řada M má „až 48“ stmívacích zón. Za předpokladu, že se číslo 48 vztahuje na největší model, nebude tedy zrovna konkurovat špičkovým televizorům Vizios nebo TCL, které do svých chytrých televizí vkládají více stmívacích zón. I tak by ale mělo dojít k výraznému zlepšení celkové kvality obrazu.

  Přestože Amazon u svých největších setů Omni zahrnul funkce jako Dolby Vision, nezabudoval do těchto zařízení místní stmívání v plném rozsahu.

  Jak název napovídá, lokální stmívání umožňuje podsvícení a ztlumení v různých částech displeje v závislosti na obsahu. Díky němu se tmavé scény zobrazují tak, jak mají, aniž by vše vypadalo šedě.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS