Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Uživatelé iPhonů si po aktualizaci iOS 15.4 stěžují na horší výdrž baterií

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Apple tento týden vydala několik nových aktualizací svých operačních systémů, včetně nejnovější aktualizace pro chytré telefony iOS 15.4, která nabízí možnost odemykání iPhonu s pomocí Face ID v případě, že na obličeji máte ochranu proti koronaviru. Aktualizace však neproběhla bez chyb. Někteří uživatelé hlásí kratší výdrž baterie. V určitých případech významnou, informuje web Tek Deeps.  

  Tento týden Apple vypustil několik aktualizací svých operačních systémů, a sice iOS 15.4, iPadOS 15.4, macOS Monterey 12.3, tvOS 15.4 a HomePad software 15.4. Nejvýznamnější z nich je upgrade pro iPhony.

  iOS 15.4 uživatelům umožňuje odemknout svůj jablečný telefon s pomocí Face ID i s rouškou či respirátorem na obličeji, píše Tek Deeps. Tato funkce je možná pouze u přístrojů iPhone 13 a iPhone 12. 

  Aktualizace také zahrnuje nové emotikony či podporu digitálních krycích certifikátů EU v aplikaci Zdraví. Žádná aktualizace se však neobejde bez chyb. Platí to také o iOS 15.4. 

  Někteří uživatelé si stěžují na sníženou výdrž baterie. V extrémních případech uvádějí případy, kdy výdrž telefonu po aktualizaci byla poloviční. 

  Další uživatel, který vlastní iPhone 11, uvedl, že se kapacita jeho nabitého telefonu snížila o 80 procent, přestože na něm byl aktivní ve dne pouze dvě hodiny. 

  Na problém upozornil například podcaster Alex Kretzschmar na svém Twitteru. Také jemu výdrž baterie jeho iPhonu po aktualizaci klesla zhruba o polovinu. 

  Objevují se informace, že například iPhone 13 Pro Max vydrží nabitý asi půl dne. 

  Nemusí se však jednat o chybu

  I když se aktualizace iOS 15.4 může zdát jako jedna z těch menších, opravuje celkem 39 různých problémů. Jaká změna ale stojí za zvýšenou spotřebou baterií u některých iPhonů není jasné. 

  Tek Deeps upozorňuje, že nemusí jít o chybu. Krátce po aktualizaci většinou chvíli trvá, než si baterie a všechny procesy „sednou”. Kvůli novým funkcím se na pozadí odehrává více akcí současně, což více vyčerpává baterii. Může trvat několik dní, než se vše vrátí do normálu. 

  Pokud se však o chybu jedná, Apple již pravděpodobně pracuje na nápravě. Podobné potíže po aktualizacích nejsou ničím ojedinělým a společnost je aktivně řeší.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS