Více
  1.6 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  Snapchat investuje do rozšířené reality

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mateřská společnost Snapchatu koupila společnost Vertebrae, která umožňuje značkám vytvářet a spravovat 3D verze svého zboží. Podle mluvčího společnosti Snap bude padesátičlenný tým Vertebrae pokračovat ve vývoji platformy pro stávající i nové klienty.

  Plán spočívá v tom, že společnost může do Vertebrae jednoduše nahrát vizualizace a další informace o zboží a nechat si vytvořit 3D verzi, ke které budou mít zákazníci přístup a případně si ji přímo koupí v rámci Snapchatu.

  „Jsme nadšeni, že se můžeme připojit ke společnosti Snap, kde posílíme a rozšíříme naši prvotřídní platformu 3D pro maloobchodníky a značky,“ uvedl generální ředitel společnosti Vertebrae Vince Cacace v exkluzivním prohlášení pro The Verge. „Budoucnost obchodování s rozšířenou realitou je jasná a my budeme našim partnerům i nadále usnadňovat vytváření, správu a nasazování produktů s rozšířenou realitou na všech kontaktních místech se zákazníky.“

  Budoucnost nakupování je v rozšířené realitě

  Dřive Snap nejprve používal technologii rozšířené reality pro hloupé efekty, jako je zvracení duhy nebo tančící hotdogy. Od té doby ale společnost stále více považuje rozšířenou realitu za způsob nakupování. První testy nákupních zážitků s rozšířenou realitou byly pozitivní. Například nedávná spolupráce se společností Gucci, která lidem umožnila virtuálně si vyzkoušet pár tenisek z limitované edice, přinesla slibné výsledky. Výsledky ukázaly, že lidé si s větší pravděpodobností něco koupí poté, co s tím nějak interagují ve 3D.

  Snap se snaží ve své aplikaci Snapchat vybudovat 3d obchod. Uživatelé aplikace Snapchat by si mohli naskenovat téměř cokoli v reálném světě a proměnit to ve virtuální objekt, se kterým lze manipulovat, měnit jeho velikost a následně jej koupit (pokud by byl samotný produkt v prodeji samozřejmě), aniž by museli opustit aplikaci.

  Pro Snap to znamená i efektivnější reklamy

  Pokud budou uživatelé Snapchatu nakupovat přímo skrz aplikaci, zefektivní se personalizované reklamy. Snap by potom nemusel brát tyto informace skrz společnosti třetích stran.

  Nakupování s rozšířenou realitou je ještě atraktivnější v budoucnosti. Více lidí bude potencionálně nosit chytré brýle s displejem, jako jsou například nejnovější brýle Spectacles společnosti Snap.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS