Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  Čína: Zaměstnanci Foxconnu musejí přespávat na pracovištích. Už zase

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pandemická situace v Číně se opět zhoršuje. V Šen-čenu úřady společnostem nařídily opatření, která se týkají zaměstnanců výrobních závodů. Ti musejí přespávat v kampusech či továrnách a nesmějí se stýkat s nikým mimo bezprostřední okruh kolegů. Informoval o tom server 9to5mac.

  Pandemická situace v Číně je nestálá, a to zejména kvůli fungování země samotné. Čína zastává politiku „nulového covidu“, a tak zatímco zbytek světa pochopil, že se musí naučit s covidem-19 nějak žít, komunistický stát se jej nepoučitelně snaží eliminovat úplně, píše 9to5Mac.

  To je bohužel noční můrou pro mnohé nadnárodní firmy, které v Číně provozují výrobní závody. Například dodavatele čipů společnosti Apple Foxconn.

  Tomu a dalším firmám úřady ve městě Šen-čen nařídily přejít do izolované výroby. S tím už má mnoho společností v Číně zkušenosti.

  Tento přístup byl široce propagován na začátku pandemie ve Wu-chanu. Rozšířen byl zejména v Šanghaji, kde pandemickou situaci úřady vyhodnotily jako velice špatnou.

  Nesmějí vidět ani rodiny

  Při tomto omezení musejí zaměstnanci společnosti přespávat v kampusu či ve výrobních závodech. Firmy jim přitom ubytování musejí nabídnout. Zaměstnanci zůstávají v kampusu obvykle měsíc. Bez negativního testu nikdo neopustí ani nevstoupí do kampusu či závodu. Každý, kdo má při pokusu o vstup pozitivní test, je poslán do karanténního centra.

  To je pro zaměstnance v továrnách nesmírně obtížné. Celé dny se totiž nesmějí stýkat s rodinami ani s přáteli. To letos v květnu vedlo k dělnické vzpouře v továrně Quanta se sídlem Šanghaji.

  Pracovníci, kteří měli na starosti výrobu MacBooků Pro se údajně střetli se strážnými.

  Pravidla v továrně byla ještě tvrdší. Zaměstnanci měli jen omezený přístup mezi výrobními sektory a sekcemi s ubytováními. Dělníci, kteří měli pauzu, se například nesměli vrátit do sekcí ubytoven a měli přikázáno zůstat v oblasti výroby.

  Kromě toho se zaměstnanci ve výrobě obávali, že v případě propuknutí infekce vně továrny dojde k úplnému uzamčení. To znamená, že by nemohli trávit čas s rodinami či přáteli ani v případě volna.

  Foxconn si však z nařízení těžkou hlavu nedělá. Podle vyjádření pokračuje ve standardním režimu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS