Více
  1 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  Podle Gurmana Apple možná buduje vlastní „metaverse“

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mark Gurman z agentury Bloomberg napsal, že Apple spustil neobvyklý nábor nových zaměstnanců. Talentovaní pracovníci se mají podílet na budování „světa smíšené 3D reality“. Podle Gurmana Apple pracuje na vlastním metaverse, i když svůj virtuální svět nejspíše pojmenuje jinak. Informoval o tom server Phone Arena.

  Je veřejně známo, že Apple potichu pracuje na VR/AR headsetu pro virtuální a rozšířenou realitu. Náhlavní soustavu společnost z Kalifornie chystá podle všeho na příští rok, podle některých odhadů ji odhalí dokonce už na své první jarní akci.

  Spolehlivý zdroj Mark Gurman z Bloombergu ve svém pravidelném newsletteru Power On, na něž odkázal server Phone Arena, napsal, že Apple spustil netypický nábor talentovaných pracovníků, kteří se mají podílet na budování celého komplexního „světa smíšené 3D reality“.

  Gurman čerpal z nedávno zveřejněného seznamu otevřených pracovních pozic přímo u společnosti Apple. Podle něj pracuje výrobce iPhonů na obrovském virtuálním světě, který bude podobný vizi šéfa Mety, dříve Facebooku Marka Zuckerberga.

  Podle Gurmana je ovšem pravděpodobné, že Apple název metaverse vůbec nepoužije. Mezi oběma společnostmi panuje nepřátelství kvůli zvýšené ochraně uživatelů prvně zmíněné firmy, jednomu z důvodů posledních špatných tržních výsledků Mety.

  Bitva o virtuální prostor začíná

  Generální ředitel Apple Tim Cook se netají tím, že by VR/AR technologie mohla být příští velkou věcí. Ať už se virtuální vesmír cupertinského giganta bude jmenovat jakkoli, jedno je jisté. Tohle je pouze začátek snažení Apple dobýt virtuální svět.  

  Vlastní náhlavní soupravu chystá také Google. Máme tady trojici silných konkurentů, která bude bojovat o budoucnost VR/AR technologie.

  O samotném headsetu Apple se toho příliš mnoho neví. Poprvé na něj ovšem Cook naladil během rozhovoru s CNBC v letošním červnu.

  „Myslím, že jsme stále v rané fázi vývoje této technologie. Nemohl jsem být více nadšený z příležitostí, které jsem ní viděl. Zůstaňte naladěni a uvidíte, co můžeme nabídnout,“ dal Cook vůbec poprvé najevo, že Apple svůj headset opravdu chystá.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS