Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Meta může být příští rok menší organizací, sdělil Zuckerberg investorům

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnosti Meta Platforms se podle britské televize BBC ve třetím čtvrtletí propadly tržby o 4 procenta na 27,7 miliardy dolarů a zisky o polovinu na 4,4 miliardy dolarů. Firma se potýká s krátkodobými výzvami, neboť mnohé společnosti kvůli současnému ekologickému klimatu snižují rozpočty na reklamu. Investoři se obávají, že společnost ztratila směr.

  Společnost Meta Platforms, dříve Facebook, informovala investory, že její tržby se za tři měsíce do září propadly o 4 procenta na 27,7 miliardy dolarů. Zisky společnosti poklesly o polovinu na 4,4 miliardy dolarů, informovala stanice BBC.

  Meta rovněž zaznamenala nárůst uživatelů na Facebooku. Denní počet aktivních uživatelů na sociální síti sice v USA či Evropě neroste, v jiných částech světa ovšem ano.

  Celkem bylo ve třetím čtvrtletí na Facebooku aktivních 2,93 miliardy uživatelů, v předchozím čtvrtletím jich bylo 2,88 miliardy.

  Celkově se ovšem investoři obávají, že Meta ztratila směr. Šéf a zakladatel společnosti Mark Zuckerberg přiznal, že Metu čekají v krátkodobém časovém horizontu výzvy.

  Chudší a menší Meta

  Zuckerberg investorům oznámil, že Meta se soustředí na větší efektivitu. Naznačil snižování počtu pracovních míst s tím, že firma může být příští rok „menší organizací“.

  „V současnosti se v podnikání a ve světě děje mnoho věcí. Každou z nich vyřešíme. Myslím, že ti, co jsou trpěliví a investují s námi, nakonec budou odměněni,“ domnívá se Zuckerberg.

  Důvěra investorů klesla již začátkem roku, když Facebook poprvé v historii ztratil denní aktivní uživatele. První čtvrtletní propad tržeb firma oznámila v červenci.

  Akcie společnosti od začátku tohoto roku klesly o 60 procent. Meta je kvůli tomu o stovky miliard dolarů chudší.

  Zuckerberg si mnohé slibuje od svého virtuálního vesmíru metaverse. Analytička Debra Aho Williamson z Insider Intelligence se ovšem domnívá, že příslib metaverse odvedl pohled od nešťastné reality dnešní doby. „Meta je pod neuvěřitelným tlakem,“ myslí si Williamson.

  Investor Brad Gerstner také uvedl, že Meta trpí na přebytek. „Meta má příliš mnoho lidí i nápadů,“ řekl Gerstner.

  On v otevřeném dopise společnost vyzval ke snížení počtu zaměstnanců a omezení investic do nákladného vývoje umělé inteligence a virtuální reality.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS