Více
  19.9 C
  Czech
  Čtvrtek, 26 května, 2022

  Apple Watch 8 nabídnou nové funkce v oblasti sportu a zdraví

  Čtvrtek, 26 května, 2022

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Novinář z Bloomberg Mark Gurman prozradil, co máme očekávat u chystaných Apple Watch nové generace a operačního systému watchOS. Chystané hodinky by měly být představeny na červnové konferenci WWD22, kde cupertinská společnost odhalí své nové operační systémy iOS, iPadOS, macOS a tvOS. Nová generace Apple Watch podle něj přinese hlavně novinky v oblasti sportu a zdraví. Gurman o tom napsal na blogu Engadget. 

  Novinář ze serveru Bloomberg Mark Gurman na blogu Engadget odhalil, jaké novinky můžeme očekávat u chystané nové generace hodinek Apple a operačního systému watchOS. 

  Gurman již dříve odhalil některé novinky ohledně operačních systémů iOS a iPadOS. Apple Watch 8 a nová platforma watchOS 9 mají být představeny na WWDC. 

  Na WWDC22, každoroční konferenci Apple, která podle serveru 9to5Mac proběhne z větší části virtuálně, také budou představeny nové operační systémy iOS, iPadOS, macOS a tvOS. 

  Spekuluje se, že by při této příležitosti jablečná společnost rovněž mohla představit chystaný headset se smíšenou realitou. Podle některých analytiků je to však nepravděpodobné. 

  Novinky v oblasti sportu a zdraví 

  Poslední generace Apple Watch přinesla spíše kosmetické novinky v podobě designu s plochými boky a větší, odolnější displeje, ale pořád v těch samých tělech. Všechno ostatní zůstalo beze změn. 

  Z toho důvodu je logické u Apple Watch 8 očekávat více novinek. Podle Gurmana skutečně přijdou a jejich hlavním působištěm bude sport a zdraví.

  Apple Watch 8 by mohly mít senzor tělesné teploty. Senzor uživateli pravidelně má dávat informace o jeho tělesné teplotě. Jelikož se u žen tělesná teplota během ovulace mění, měl by také pomoci s plánováním plodnosti. 

  Gurman také píše o speciální outdoorové variantě hodinek pro sportovce s vysokými nároky. 

  Funkcí, o nichž se spekulovalo, tedy nepřetržité měření krevního tlaku a hladiny cukru v krvi, se nedočkáme. Apple údajně ohledně těchto funkcí stojí před určitými překážkami. 

  Softwarové novinky se nesou ve znamení praktičnosti. Gurman uvádí, že Apple Watch 8 budou mít vylepšený režim spotřeby. Při jeho aktivaci uživatel uvidí pouze čas, přičemž bude omezeno spouštění určitých aplikací. 

  Další funkce by se měly týkat měření běhu a detekce fibrilaci síní a výpočet zátěže. Uživatel se muže podívat, v kdy a jak často se ocitá ve stavu fibrilace. 

  Aktualizována by také měla být aplikace zdraví. Podle Gurmana má zahrnovat správu léků a možnost jejich skenování přímo do aplikace. Když přijde čas na pilulku, aplikace nositele hodinek upozorní. 

  Softwarové aktualizace se mohou týkat také starších modelů Apple Watch.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ