Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Sonos Roam: inteligentní přenosný reproduktor

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nový Sonos Roam je navržen tak, aby pokryl vaše hudební potřeby doma i mimo něj.

  Sonos právě představil svůj zatím nejlevnější a nejpřenosnější reproduktor. Roam má být zatím nejlevnějším reproduktorem od Sonos za 4 890 korun. Dá se považovat za miniaturní a levnější verzi Sonos Move, který dorazil koncem roku 2019. Jako jeho předchůdce má Sonos Roam připojení Bluetooth a Wi-Fi, což umožňuje majitelům jednoduché spárování s telefonem.

  Přenositelnost

  Sonos Roam se může pyšnit zatím nejmenšími rozměry z reproduktorů od Sonos. Pohodlné a bezstarostné používání Vám zaručí malé rozměry (16,8 x 6,2 x 6 cm) a váha (430 gramů). Reproduktor má certifikaci IP67, takže se ho nebudete muset bát vzít někam k pláži nebo do terénu. Ve vodě dokáže vydržet v hloubce 1 metr až půl hodiny a nevadí mu ani písek či jiné nečistoty. Reproduktor můžete jednoduše opláchnout a většina nečistot zmizí. Baterka by měla vydržet až 10 hodin hraní hudby nebo 10 dní v režimu spánku.

  Bezdrátové nabíjení

  Reproduktor je dodáván s nabíjecím kabelem USB-C, ale dá se nabít i bezdrátově. Reproduktor je totiž kompatibilní se standardními bezdrátovými nabíječkami Qi. Sonos také nabízí vlastní nabíjecí základnu za 49 dolarů (1080 korun), na kterou se Roam magneticky přichytí.

  Sdílení hudby

  Při podržení tlačítka přehrávání / pozastavení po dobu tří sekund Roam předá hudbu, kterou hraje, jakémukoli jinému reproduktoru Sonos ve vašem systému. Reproduktor také může hudbu sdílet dál prostřednictvím Bluetooth a po návratu domů se přepojí na Wi-Fi, aniž byste si toho všimli. Na tuto funkci se můžou těšit i současní majitelé Sonos Move, kteří ji dostanou v pozdější aktualizaci firmwaru.

  Kvalita zvuku

  Roam má samostatné basové a výškové reproduktory s technologií Sonos Trueplay. Tato technologie dokáže automaticky vyladit zvuk podle okolního prostředí. Přemístíte-li například reproduktor z poličky v malém uzavřeném pokoji do nějaké otevřené místnosti, tak se reproduktor rekalibruje, aby Vám poskytl co nejlepší možný zvuk. Sonos Trueplay by měl hlavně pomoct v místech, kde je velká ozvěna. Sonos samozřejmě slibuje výbornou kvalitu a hlasitost zvuku, ale to se potvrdí až po uvedení reproduktoru na trh.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS