Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  NVIDIA vyvinula modul pro bezpilotní náklaďák! Na silnice by mohl vyjet v roce 2023

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dokážete si představit nákladní auto, které doveze materiál na místo svého určení, aniž byste museli sami hnout prstem? Za necelé tři roky by se mohl podobný nápad stát realitou. Vlastně už se stal. Švédská automobilka totiž testuje bezpilotní model, který má všem výrazně ulehčit život.

  Jestli vám nic neříká název značky Einride, nejste asi jediní. Švédští vývojáři teprve začínají, už teď se ale mohou pyšnit velkým plánem. Na silnice chtějí vypustit „Pod“ – tedy v překladu Lusk nebo Kokon. Náklaďák tak skutečně vypadá, takže název ztělesňuje dokonalost.

  Dokonalý je i celou myšlenkou provozu. Elektrický pohon, výpočetní technika od společnosti NVIDIA nebo zvládnutelná slušná rychlost. Takovými vlastnostmi se bude moct „Lusk“ prezentovat. Model představili Švédové už nějaký pátek dozadu, nedávno se ale spřáhli se zmiňovanou americkou společností z technického odvětví a náklaďáček najednou dostal nový náboj.

  „Pody nové generace od společnosti Einride budou schopny dosáhnout autonomní funkčnosti díky využití vysoce výkonných a energeticky účinných výpočetních prostředků NVIDIA,“ prohlásil Danny Shapiro, ředitel divize NVIDIE pro automobilový průmysl.

  Náklaďák ujede na jedno nabití krátké vzdálenosti, navíc zvládne jen rychlost 45 kilometrů v hodině. Tzv. Pod chtějí obě společnosti představit silnicím až v roce 2023, musejí totiž ještě pár věcí vychytat. Jasné ale je, že životnímu prostředí, závislosti na fosilních palivech a námaze tohle vozítko jistě ulehčí.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS