Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  Gmail získává nové funkce pro chat, schůzky a místnosti. Ukážeme vám, jak je zapnout

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V loňském roce společnost Google oznámila, že přidá do Gmailu ke stávajícím schůzkám Meet dvě nové funkce, funkce „chatu“ a „místnosti“. Tyto funkce jsou již k dispozici uživatelům, kteří používají Gmail Enterprise Workspace, což je kolekce placených služeb pro podniky. Nyní jsou k dispozici i pro osobní účty, stačí je jenom zapnout v nastavení.

  Google chce, aby uživatelé nemuseli přepínat mezi několika okny, aby mohli naplno využívat jeho služby. Z tohoto důvodu dostává Gmail dvě nové karty, aby šlo vše provádět přímo v jedné aplikaci. Nové funkce budou k dispozici pro uživatele Androidu a také na webu. Zatím nejsou k dispozici žádné informace o tom, kdy uživatelé iOS tyto funkce získají.

  Gmail má nyní čtyři hlavní sekce. „Mail“ a „Meet“, které existují už několik měsíců. Další je „Chat“, kde můžete posílat zprávy jednotlivcům i malým skupinám, zatímco „Místnosti“ jsou určeny pro větší konverzace s možností sdílení souborů, úkolů a chatem. Funkčnost těchto dvou nových karet je identická s aplikací Google Chat. Je zde také možnost nastavení stavu (Automaticky, Nerušit a Nastavit stav pryč).

  Pokud máte Android mobil, dostanete se do všech sekcí přes spodní lištu. Na webu je tato lišta umístěna v bočním panelu. Klepnutím na „Chat“ se konverzace otevřou v pravém dolním rohu obrazovky. „Místnosti“ se otevřou na celou obrazovku a nahradí výchozí seznam zpráv/emailů.

  Abyste mohli začít používat nové funkce, musíte mít nainstalovanou nejnovější verzi Gmailu z Obchodu Play. Pro získání přístupu musíte povolit předběžný přístup v nastavení na každém ze svých zařízení Android či na webu.

  Jak aktivovat nové funkce

  Android

  1. Otevřete nastavení
  2. Klikněte na účet, který chcete použít
  3. Pod „Obecná nastavení“ klikněte na „Chat (předběžný přístup)“
  4. Klikněte na „Vyzkoušet“
  5. Gmail se teď restartuje a bude vám umožněn plný přístup k novým funkcím

  Web

  1. Jděte na odkaz mail.google.com/mail/u/0/#settings/chat
  2. Vyberte „Google Chat (předběžný přístup)“ místo „Klasická verze služby Hangouts“
  3. Potvrďte vyskakovací okno

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS