Více
  2 C
  Czech
  Čtvrtek, 20 ledna, 2022

  Discord Prémiové členství: Nový způsob, jak monetizovat servery

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mála skupina uživatelů na Discordu bude moct otestovat novou funkci nazvanou Prémiové členství. Funkce umožňuje majitelům serverů zpoplatnit část nebo celý server.

  K funkci bude mít ze začátku přístup jen kolem 10 lidí, kteří připraví půdu pro 150 milionů aktivních uživatelů služby Discord, aby mohli podporovat své tvůrce či přistupovat k prémiovým serverům.

  O možnost monetizace serverů žádá již dlouhou dobu rostoucí počet uživatelů, zejména administrátorů a modů. Do dnešního dne se tito jedinci museli obracet na služby třetích stran, aby zpeněžili přístup ke svým serverům.

  Zatímco Discord již má řadu integrací s Patreonem, YouTube, Twitchem a dalšími službami, které umožňují předplatitelům na jiných platformách získat speciální výhody nebo privilegia na serverech Discord, prémiové členství bude plně nativní pro Discord.

  Discord také bude moct přímo určovat podmínky plateb. Pro prémiové členství si zvolil rozdělení 90/10 s tvůrci, což severům umožňuje ponechat si 90 % všech příjmů.

  „Vidíme, že se Discord stává domovem pro více tvůrců a komunit prostřednictvím produktů, které nabízejí prémiové členství,“ vysvětluje Sumeet Vaidya, ředitel inženýrství ve společnosti Discord, v rozhovoru pro The Verge. „Poskytnutím nástrojů, které umožňují tvůrcům komunit vydělávat peníze, bude více z nich provozovat zdravé a angažované komunity po delší dobu.“

  Jaké budou ceny?

  Co se týče cen, společnost Discord tvrdí, že bude podporovat majitele serverů v experimentování. Jako základní cenu ale doporučuje jako měsíční poplatek ve výši minimálně 2,99 USD a maximálně 99,99 USD. Pokud jde o většinu navštěvovaných kanálů, pravděpodobně nebudete za přístup platit více než 5 nebo 10 dolarů měsíčně.

  „Chceme zajistit, aby tvůrci mohli vydělávat co nejvíce peněz, a zároveň chceme, aby v případě úspěchu tvůrců vydělával i Discord, což zajistí, že bude úspěšný i Discord,“ říká Vaidya. „Tohle bylo nejvýhodnější rozdělení, které jsme mohli vymyslet, abychom zajistili, že obě strany budou dlouhodobě investovat.“

  Tvůrci, kteří byli pozvání k testování této funkce, obdrží v nadcházejících týdnech další informace. Discord zatím nestanovil datum, kdy bude funkce spuštěna pro veřejnost. V příštím roce ale plánuje zveřejnit „více informací o tom, kdy a jak můžeme funkci rozšířit na více komunit na Discordu“.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Prohlížeč Safari není tak bezpečný, jak Apple říká. Nová chyba umožňuje útočníkovi získat vaši historii procházení

  Prohlížeč Safari není tak bezpečný, jak Apple říká. Nová chyba umožňuje útočníkovi získat vaši historii procházení

  Nová zranitelnost v prohlížeči Safari 15 může způsobit únik vaší historie procházení a také odhalit některé osobní údaje připojené k vašemu účtu Google. Informovala o tom služba FingerprintJS, která se zaměřuje na bezpečnost a soukromí prohlížečů.
  Litra Glow

  Logitech for Creators přichází s dalším produktem. Tentokrát se jedná o levné světlo pro streamery

  Pro streamery a tvůrce videí je dobré osvětlení základ úspěchu. Proto společnost Logitech pod svou značkou Logitech for Creators představila nové osvětlovací zařízení s názvem Litra Glow. Podle společnosti dokáže světlo zajistit přirozený a zářivý vzhled u všech odstínů pleti.
  Uživatelé známého správce hesel LastPass jsou pod palbou. Hackeři se pokouší nabourat do mnoha účtů

  Uživatelé známého správce hesel LastPass jsou pod palbou. Hackeři se pokouší nabourat do mnoha účtů

  Několik uživatelů služby LastPass tvrdí, že od společnosti dostávají e-maily o neoprávněných pokusech o přihlášení pomocí jejich hlavních hesel. Společnost LastPass na problém reagovala a uvedla, že k žádnému úniku hesel nedošlo.
  Microsoft Teams má již od března několik bezpečnostních zranitelností

  Microsoft Teams má již od března několik bezpečnostních zranitelností

  Bezpečnostní výzkumníci objevili čtyři závažné zranitelnosti v Microsoft Teams. Ty může útočník zneužít k zjištění IP adres, skrytí škodlivých odkazů, a dokonce i k přístupu k interním službám Microsoftu.
  TikTok Live Studio

  TikTok Live Studio – nový konkurent pro Twitch?

  Tiktok začal testovat nový streamovací software s názvem TikTok Live Studio. Ten umožňuje uživatelům vysílat živé záběry z her a dalších desktopových aplikací, podobně jako v OBS nebo Streamlabs.
  Creative Cloud Express: Nový editační software od Adobe

  Creative Cloud Express: Nový editační software od Adobe

  Společnost Adobe představila novou webovou a mobilní aplikaci Creative Cloud Express. Ta do jediné aplikace sdružuje některé z nejlepších funkcí rozsáhlé sady Creative Cloud Suite a nástrojů Acrobat PDF. Uživatelé mohou pomocí Creative Cloud Express rychle a snadno vytvářet vše od příspěvků pro sociální média až po propagační plakáty a videa.
  Reklama
  Reklama
  Reklama