Více
  -0.7 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  Twitter vyvíjí funkci s názvem Flock, která vám umožní sdílet tweety jen s nejbližšími přáteli

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Twitter údajně vyvíjí funkci s názvem Flock (česky Hejno), která uživatelům umožní sdílet tweety jen s určitou skupinou lidí. Na stejném principu funguje Close Friends (česky Blízcí Přátelé) na Instagramu. S něčím podobným experimentoval Twitter již v červenci minulého roku, kdy zkoušel i přidání možnosti udělit tweetu dislike.

  Loni se funkce ještě nazývala „Trusted Friends“. Od té doby sleduje její vývoj expert na reverzní inženýrství Alessandro Paluzzi. Ten přímo v aplikaci Twitter našel kód, který potvrzuje, že tato funkce je stále ve fázi vývoje.

  Stejně jako funkce Close Friends na Instagramu umožní Flock uživatelům přidávat sledující do seznamu a později odesílat tweety výhradně těmto lidem.

  Do svého „Hejna“ si budete moct přidat až 150 lidí

  Po tom, co někoho přidáte na svůj Flock seznam, odešle Twitter uživateli oznámení. Pro případ, že už někoho ve svém „Hejně“ nebudete chtít, můžete ho ze seznamu kdykoliv odstranit a Twitter mu tentokrát žádné oznámení nepošle.

  Když je tweet odeslán do vašeho Flocku, mohou jej zobrazit a odpovědět na něj pouze lidé, které jsou ve vašem seznamu. Pod samotným tweetem se zobrazí štítek s tímto textem: „Tento tweet můžete vidět, protože si vás autor přidal do svého Flocku.“ To by mělo usnadnit rozlišení mezi blízkými přáteli a všemi ostatními, které na Twitteru sledujete.

  Před odesláním tweetu se na Twitteru zobrazí možnost výběru cílového publika. Uživatelé tedy mohou tweet odeslat na celý Twitter, nebo pouze těm, kteří jsou na jejich seznamu. V tomto smyslu je to podobné funkci Communities, kterou Twitter spustil v loňském roce a která umožňuje lidem sdílet diskuse na určité téma.

  „Twitter neustále pracuje na nových způsobech, jak lidem pomoci zapojit se do zdravých konverzací. V současné době zkoumáme možnosti, jak lidem umožnit soukromější sdílení tweetů,“ řekla serveru The Verge mluvčí Twitteru Tatiana Brittová. „V tuto chvíli nemáme žádné další novinky, které bychom mohli o této funkci sdílet. Můžeme ale potvrdit, že ‚Twitter Flock‘ je pouze dočasný název.“

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS