Více
  14.3 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Společnost Lenovo představila nové chytré brýle s Full HD OLED displejem pro každé oko

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Po letech prosazování brýlí pro rozšířenou realitu pro firmy představila společnost Lenovo konečně i chytré brýle pro spotřebitele. Brýle se jmenují Lenovo Glasses T1 a k jejich napájení stačí klasický chytrý telefon.

  S těmito brýlemi nezískáte plnohodnotný zážitek virtuální nebo rozšířené reality, protože se v nich nemůžete bezpečně pohybovat. Brýle nejsou propustné a zcela zakrývají výhled. Musejí být také pořád připojené ke zdroji.

  Místo toho jsou navrženy tak, abyste zůstali na místě, jako byste sledovali televizi nebo monitor. Díky sledování pohybu hlavy působí jako obrovské plátno v kině. Můžete sledovat filmy, hrát hry a nebo vyřizovat emaily.

  Brýle musejí být připojené kabelem

  Tento “nositelný soukromý displej”, jak brýle nazývá Lenovo, se velmi podobá jiným spotřebitelským chytrým brýlím, včetně NxtWear Air od společnosti TCL, který vám před oči umístí dvě obrazovky micro-OLED s rozlišením 1080p. Dalším podobným produktem je Nreal Air, i když ten má obnovovací frekvenci obrazovky 90 Hz oproti 60 Hz u T1.

  Brýle se připojují k zařízením, jako jsou počítače, tablety, chytré telefony, počítače Mac a další, která mohou vysílat video prostřednictvím kabelu USB-C. Pokud chcete brýle používat s iPhone, budete si muset koupit adaptér HDMI od společnosti Lenovo a také adaptér Digital AV od společnosti Apple.

  Podle specifikací společnosti Lenovo má displej kontrast 10 000:1 a rozlišení 1920 × 1080 pixelů na každé oko. Brýle mají také certifikaci TÜV pro nízkou hladinu modrého světla a redukci blikání.

  Okraje nosníků brýlí jsou z pružného materiálu podobného gumě, který se přizpůsobí různým tvarům hlavy. Scharon Harding ze Serveru Ars Technica uvedl, že mu brýle pěkně sedí, aniž by ho zatěžovaly.

  Brýle T1 jsou napájeny z baterie, ale mohou čerpat energii z kompatibilních zařízení. Mají také vestavěné reproduktory.

  Lenovo navrhl brýle T1 tak, aby byly méně výkonné a cenově dostupnější než model A3 pro firmy, který podporuje až pět virtuálních monitorů. Díky menšímu množství hardwaru by měly být také lehčí na obličeji.

  Stejně jako mnoho jiných chytrých brýlí budou brýle Lenovo Glasses T1 nejprve uvedeny na čínský trh. V Číně se nazývají Lenovo Yoga glasses a přijdou na trh do konce roku. Společnost Lenovo je plánuje vydat na vybraných trzích později v roce 2023. Žádné ceny zatím nebyly zveřejněny.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS