Více
  1.1 C
  Czech
  Čtvrtek, 20 ledna, 2022

  Microsoft připravil pro Skype další velkou aktualizaci

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nový Skype má být rychlejší, spolehlivější a moderně vypadající. Microsoft uvedl, že pečlivě naslouchá zpětné vazbě a v průběhu několika měsíců bude aktualizaci zavádět na všechny platformy.

  Na začátku letošního roku byl ukončen Skype pro firmy. Mnozí proto předpokládali, že Skype bude brzy úplně ukončen a jeho roli převezme služba Teams. Zdá se však, že Microsoft chce obě aplikace zachovat. Hodně lidí si ale klade otázku, zda má smysl udržovat dvě aplikace se stejnými funkcemi.

  Největší pozornost je věnována nejdůležitější části Skypu, kterou Microsoft nazývá fáze hovoru. Mřížka, která se zobrazuje během hovorů, bude brzy zahrnovat všechny účastníky hovoru bez ohledu na to, zda mají zapnuté video, nebo ne. V hlavním rozhraní tak budou všichni účastníci vedle sebe, včetně vašeho vlastního videa.

  Microsoft také přidává nové motivy a rozvržení uživatelského rozhraní. Budete si moci vybrat mezi zobrazením „reproduktoru“, zobrazením mřížky, velkou galerií, režimem „Společně“ a dokonce i zobrazením obsahu – s možností zobrazit pouze osoby se zapnutým videem.

  Skype bude podporovat všechny prohlížeče

  Společnost Microsoft se zavázala, že budoucí změny Skypu budou podporovat všechny prohlízeče. „Jsme přesvědčeni, že používání Skypu by mělo být bezproblémové, přístupné a spolehlivé bez ohledu na to, jaký prohlížeč nebo zařízení používáte, proto přidáváme podporu pro všechny prohlížeče.“

  Skype vám od nové aktualizace také umožní použít k hovoru další zařízení. Například pokud chcete něco ukázat ze svého okolí pomocí mobilu, a jste přitom připojeni do hovoru na PC. Tato funkce se nazývá TwinCam, díky níž se může další zařízení stát součástí hovoru prostřednictvím kódu QR.

  K dispozici bude také univerzální překladač, který vám pomůže komunikovat s někým jiným v jiném jazyce, a to prostřednictvím pevné linky nebo videohovoru.

  Společnost také uvedla, že výkon aplikace se výrazně zvýšil. Na stolních počítačích je aplikace až o 30 % rychlejší. Na zařízeních se systémem Android se výkon zvýšil až o 2 000 %.

  Brzy budou také k dispozici nové barevné motivy Skypu s gradienty tlačítek, vylepšeným postranním panelem na mobilních zařízeních a ikonami Fluent Design ve všech aplikacích. Uživatelé Skypu bez avatarů získají také barevné gradienty, které usnadní rozlišení chatů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Prohlížeč Safari není tak bezpečný, jak Apple říká. Nová chyba umožňuje útočníkovi získat vaši historii procházení

  Prohlížeč Safari není tak bezpečný, jak Apple říká. Nová chyba umožňuje útočníkovi získat vaši historii procházení

  Nová zranitelnost v prohlížeči Safari 15 může způsobit únik vaší historie procházení a také odhalit některé osobní údaje připojené k vašemu účtu Google. Informovala o tom služba FingerprintJS, která se zaměřuje na bezpečnost a soukromí prohlížečů.
  Litra Glow

  Logitech for Creators přichází s dalším produktem. Tentokrát se jedná o levné světlo pro streamery

  Pro streamery a tvůrce videí je dobré osvětlení základ úspěchu. Proto společnost Logitech pod svou značkou Logitech for Creators představila nové osvětlovací zařízení s názvem Litra Glow. Podle společnosti dokáže světlo zajistit přirozený a zářivý vzhled u všech odstínů pleti.
  Uživatelé známého správce hesel LastPass jsou pod palbou. Hackeři se pokouší nabourat do mnoha účtů

  Uživatelé známého správce hesel LastPass jsou pod palbou. Hackeři se pokouší nabourat do mnoha účtů

  Několik uživatelů služby LastPass tvrdí, že od společnosti dostávají e-maily o neoprávněných pokusech o přihlášení pomocí jejich hlavních hesel. Společnost LastPass na problém reagovala a uvedla, že k žádnému úniku hesel nedošlo.
  Microsoft Teams má již od března několik bezpečnostních zranitelností

  Microsoft Teams má již od března několik bezpečnostních zranitelností

  Bezpečnostní výzkumníci objevili čtyři závažné zranitelnosti v Microsoft Teams. Ty může útočník zneužít k zjištění IP adres, skrytí škodlivých odkazů, a dokonce i k přístupu k interním službám Microsoftu.
  TikTok Live Studio

  TikTok Live Studio – nový konkurent pro Twitch?

  Tiktok začal testovat nový streamovací software s názvem TikTok Live Studio. Ten umožňuje uživatelům vysílat živé záběry z her a dalších desktopových aplikací, podobně jako v OBS nebo Streamlabs.
  Creative Cloud Express: Nový editační software od Adobe

  Creative Cloud Express: Nový editační software od Adobe

  Společnost Adobe představila novou webovou a mobilní aplikaci Creative Cloud Express. Ta do jediné aplikace sdružuje některé z nejlepších funkcí rozsáhlé sady Creative Cloud Suite a nástrojů Acrobat PDF. Uživatelé mohou pomocí Creative Cloud Express rychle a snadno vytvářet vše od příspěvků pro sociální média až po propagační plakáty a videa.
  Reklama
  Reklama
  Reklama