Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Microsoft oznámil vydání notebooku Surface Laptop 4 s výběrem procesorů Intel nebo AMD

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Microsoft představila nejnovější notebook s operačním systémem Windows 10 – Surface Laptop 4. Poprvé je ve všech velikostech na výběr z procesorů AMD a Intel.

  Surface Laptop 4 se dodává buď s 13,5palcovým, nebo 15palcovým dotykovým displejem. Obě velikosti se budou dodávat s nejnovějšími procesory Intel 11 nebo procesory AMD řady Ryzen 4000. K dispozici je až 1TB uložiště SSD a až 32 GB paměti RAM. Nejlevnější varianta má 256 GB úložiště a 8 GB RAM. Kvalita provedení tohoto notebooku je obecně dost dobrá a design je zde víceméně totožný s předchozím modelem.

  Až o 70% větší rychlost než předchozí model

  Obě velikosti displeje mají hustotu 201 pixelů na palec a poměr stran 3:2, který je vhodný pro čtení webových stránek a dokumentů. Microsoft tvrdí, že Surface Laptop 4 je až o 70 % rychlejší než starší Surface Laptop 3. Notebook je také vybaven velkým skleněným trackpadem a prvotřídní klávesnicí od Microsoftu a tradičními porty USB-A a novějším USB-C.

  Notebook má novou webovou kameru s rozlišením 720 pixelů s lepším výkonem při slabém osvětlení a duální studiové mikrofony pro lepší videohovory. Nechybí rozpoznávání obličeje pro odemykání notebooku, ale stále není k dispozici čtečka otisku prstů. Nyní je k dispozici podpora zvuku Dolby Atmos, i když od většiny reproduktorů notebooku se nedá čekat nijak zvlášť kvalitní prostorový zvuk. Oba 13,5 a 15palcové modely podporují Wi-Fi 6 a Bluetooth 5. Bohžel stále chybí podpora rozhraní Thunderbolt.

  Výrazné zlepšení baterie

  Jedním z hlavních vylepšení, které Microsoft propaguje, je lepší výdrž baterie. U 13,5palcových modelů s procesorem Ryzen 5 je inzerována výdrž až 19 hodin při průměrném používání, zatímco u ostatních modelů se výdrž pohybuje mezi 16,5 a 17,5 hodinami. Pro srovnání, u Surface Laptop 3 Microsoft sliboval až 11,5hodinovou výdrž baterie, takže by mělo dojít alespoň k určitému zlepšení. Notebook využívat stejný 65W zdroj napájení jako dříve.

  Všechny modely jsou vyrobeny z hliníku, kromě jedné verze 13,5palcového modelu, který má palubní desku klávesnice potaženou látkou „Alcantara“. K dispozici je celá řada barevných variant, včetně nového provedení „Ice Blue“. Klávesnice je podsvícená se zdvihem kláves 1,3mm.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS