Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  7 novinek z konference Google I/O 2021

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Minulý rok byla konference Google I/O zrušena. Letos se vrátila s několika novými oznámeními.

  Android 12

  Android 12 prošel velkou změnou designu. Android 12 bude obsahovat nové funkce ochrany soukromí, které uživatelům umožní mít větší kontrolu nad tím, kolik informací od nich aplikace získají. Nová kontrolka v horní části obrazovky bude indikovat, zda aplikace používá fotoaparát nebo mikrofon – tuto funkci již znají uživatelé systému iOS.

  Umělá inteligence, která dokáže identifikovat kožní onemocnění

  Google odhalil nový zdravotní nástroj, který vám umožní vyfotit problematické místo na kůži a odpovědět na otázky týkající se jeho typu a příznaků, abyste mohli lépe identifikovat kožní onemocnění. Google hodlá tento nástroj spustit v pilotním provozu v letošním roce.

  Augmentovaná realita v Google mapách

  Google provádí některé změny v Mapách Google, včetně zavedení nových funkcí pro nástroj Live View s augmentovou realitou. Google také přidává funkce, které mají mapám dodat více informací, například zobrazovat různé restaurace v různou denní dobu, upozorňovat na místní pamětihodnosti, pokud navštívíte nové město, a ukazovat, jak je určitá oblast rušná.

  3D videokonference

  Google oznámil, že pracuje na novém systému videochatu, v němž se osoba, se kterou chatujete, zobrazí před vámi ve 3D. Projekt se nazývá „Starline“ a jeho cílem je vytvořit ultrarealistické projekce pro videochaty.

  Animované fotografie

  Fotky Google získávají nové působivé „filmové momentky“, které pomocí dvou fotografií vytvoří pohyblivý obraz.

  Uzamčená složka pro fotografie

  Google přidává do aplikace Fotky Google funkci, která vám umožní ukládat fotografie do heslem chráněné složky. Tyto fotografie se nebudou zobrazovat při procházení v aplikaci. Funkce bude nejprve spuštěna na telefonech Google Pixel a na další zařízení s Androidem se dostane v průběhu roku.

  Lepší funkce pro ochranu osobních údajů

  Nyní můžete například několika klepnutími odstranit historii posledního vyhledávání z účtu Google a mapy vám nabídnou možnost vypnout historii polohy. Veškerá data o aktivitách na účtu se automaticky odstraní po 18 měsících. Můžete změnit dobu, po kterou chcete, aby společnost Google uchovávala vaše osobní, soukromé údaje, které jsou spojeny s vaším účtem. V současné době mají automatické mazání zapnuté 2 miliardy účtů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS