Více
  16 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Snap propustí 20 procent zaměstnanců ve snaze snížit provozní náklady

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Snap propustí 20 procent zaměstnanců z různých odděleních. Společnost tento krok odmítla komentovat, s největší pravděpodobností však souvisí s prudkým propadem hodnoty akcií firmy od začátku tohoto roku a snahou snížit provozní náklady. Technologické giganty totiž zasáhla aktuální ekonomická situace nejsilněji. Informoval o tom web The Verge.

  Společnost Snap propustí 20 procent svých zaměstnanců z celkového počtu 6400, píše The Verge s odkazem na osoby obeznámené se situací. Propuštění se dotkne několika odděleních, samotného fungování sociální platformy Snapchat se ovšem nedotkne.

  Propouštění společnost Snap zahájila dnes a některá oddělení zasáhne více než jiná. Propouštění například více zasáhne tým, který uvnitř Snapchatu vytváří mini aplikace a hry.

  Hluboké škrty postihne i aplikaci pro určování polohy Zenly. Tu firma Snap odkoupila v roce 2017.

  Viditelně to ovlivní také hardwarovou divizi Snap, která je zodpovědná za brýle AR Spectacles či kamerový dron Pixi, jehož společnost po pár měsících prodeje stáhla z trhu.

  Restrukturalizace postihne i oddělení prodeje reklamy. Obchodní ředitel Snap Jeremi Gorman se totiž bude podílet na reklamách u streamovací platformy Netflix.

  Mluvčí Snapu Russ Caditz-Peck škrty v místech odmítl komentovat.

  Snap pozbyl většinu hodnoty

  The Verge připomíná, že cena akcií Snap ztratila od začátku roku téměř 80 procent své hodnoty. Společnost v květnu uvedla, že zpomalí nábor nových zaměstnanců a najde způsob, jak snížit provozní náklady.

  Ziskovost ve druhém čtvrtletí byla pro Snap katastrofální. Následně firma oznámila, že již nehodlá odhadovat tržní výsledky pro třetí čtvrtletí.

  Propouštění zaměstnanců v tak velkém rozsahu proto nejspíše je strategií na snížení provozních nákladů.

  Snap se stejně jako dalším technologickým gigantům extrémně dařilo během pandemie covidu-19. V březnu 2020 zaměstnávala firma 3427 lidí na plný úvazek, minulé čtvrtletí to bylo 6446. To je o 38 procent více než ve stejném období v minulém roce.

  V květnu 2021 Snap odkoupil společnost WaveOptics, dodavatele AR displejů používaných v nejnovějších brýlích firmy. Jednalo se o akvizici v hodnotě 500 milionu dolarů.

  Podnikání Snap se však po pandemii kvůli obavám z recese v USA nevedlo dobře, a to i přes rostoucí uživatelskou základnu, která čítá 347 milionů aktivních účtů denně. Tím Snap překonává dokonce i Twitter.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS