Více
  14.3 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Facebook končí s funkcí Přátelé v okolí a také s podcasty

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Meta překvapila s několika změnami. Veškeré podcastové novinky budou po roce po spuštění ukončeny. Současně končí funkce Přátelé v okolí a další služby související s polohou uživatelů. Dále nebudou k dispozici údaje o informace o počasí, historie polohy a poloha na pozadí. Tyto funkce budou ukončeny po konci května. Informoval o tom server 9to5Mac. 

  Teprve po roce od spuštění společnost Meta oznámila, že ukončí veškeré podcastové novinky. Dále končí veškeré funkce založené na poloze uživatele, včetně funkce Přátelé v okolí, píše server 9to5Mac

  Funkce Přátelé v okolí je dostupná na operačních systémech iOS a Android

  Umožňuje sdílet svou polohu s přáteli. Uživatel a jeho přátelé vidí polohu, na níž se nachází, a kdy naposledy došlo k její aktualizaci.

  V případě této funkce je důležité, aby Facebook měl neustálý přístup k poloze uživatele.

  31. května však má být tato funkce ukončena. Podle prohlášení společnosti Meta k tomto datu přestane sbírat data uživatelů. 

  Ukončeny mají být také další služby spojené s daty týkajících se aktuální polohy uživatelů. Týká se to aktuálních informací o počasí, historie polohy a polohy uživatele na pozadí, 

  Do 1. srpna bude možné si historii polohu každého uživatele stáhnout. Následně budou tyto údaje ze serverů Facebooku smazány. 

  Facebook nepřestane shromažďovat údaje o poloze uživatelů 

  Bohužel to neznamená, že Facebook přestane shromažďovat data o poloze uživatelů. Společnost Meta uvedla, že tyto údaje budou využívány k jiným účelům. 

  Samozřejmě je možné kdykoliv zakázat přístup aplikace Facebooku k poloze uživatele tak, že vypne oprávnění k přístupu k poloze. 

  Podle serveru The Mac Observer Facebook nespecifikoval, proč tyto funkce ukončil. Pravděpodobně za tím však muže být vyjádření vedoucích softwarových inženýrů sociální sítě, podle jejichž uniklých dokumentů Meta netuší, co se s uživatelskými daty děje a kde končí. 

  Jeden z autorů dokumentů uvedl, že Facebook nedisponuje adekvátní úrovní kontroly a vysvětlitelností toho, jak systémy sociální sítě data využívají. 

  Evropská komise schválila návrh nové legislativy, jejímž cílem je nadnárodní technologické giganty dohnat za obsah na jejich online platformách k zodpovědnosti. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS