Více
  16 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Nová služba Live Audio Rooms od Facebooku je nejnovějším konkurentem platformy Clubhouse

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V dubnu Facebook oznámil řadu plánovaných zvukových služeb, včetně podcastů a “Live Audio Rooms”, která má přímo konkurovat platformě Clubhouse. Ode dneška jsou podcasty a Live Audio Rooms dostupné v USA a v následujících týdnech se dostanou i do Evropy.

  Do Evropy se dostane služba až v následujících týdnech, je se ale na co těšit

  Společnost dnes oznámila, že některé veřejné osobnosti v USA a určité skupiny mohou začít pořádat hlasové místnosti prostřednictvím hlavní aplikace Facebook iOS . Lidé se však mohou připojit jak z iOS, tak z Androidu. Jako řečník může být pozván kdokoli, přičemž najednou může mluvit až 50 lidí. Zbytek světa se dočká nové zvukové platformy až v následujících týdnech či měsících. Mezitím bude moci od tohoto týdne 100 % uživatelů Facebooku v USA poslouchat Live Audio Rooms a podcasty.

  Hostitelé se zobrazují v podobě zaoblených profilových ikon v horní části obrazovky. posluchači se zobrazují v dolní polovině obrazovky jako menší ikony. Aktivní řečník je označen svítícím kroužkem. Pokud je ověřen, zobrazí se vedle jeho jména také zatržítko.

  Několik nových funkcí, které nemá ani Clubhouse

  K dispozici bude tlačítko “zvedněte ruku”, kterým můžete požádat o připojení ke konverzaci. Kromě toho mohou hostitelé během konverzace vybrat neziskovou organizaci nebo sbírku na podporu, přičemž se na chatu zobrazí tlačítko pro přímé darování a také ukazatel, na kterém bude vidět celkové darované množství. K dispozici jsou také možnosti pro zapnutí živých titulků a nástroje pro sdílení místností s ostatními na Facebooku. Místnosti budete moct sdílet například prostřednictvím News Feedu nebo skupinových příspěvků.

  Během poslechu mohou uživatelé “lajkovat” obsah nebo na něj reagovat pomocí sad reakcí emoji. A s dnešním oficiálním spuštěním mohou nyní posluchači také vyjádřit podporu zasláním “hvězdiček”. Odesláním hvězdiček se posluchač dostane do “první řady”, což je speciální sekce, která upozorňuje na lidi, kteří hvězdičky poslali. Díky tomu mohou hostitelé snadno rozpoznat své příznivce.

  O tom, jestli služba Live Audio Rooms překoná Clubhouse, se dá jenom spekulovat, ale je jasné, že se stane velkým a rovnocenným konkurentem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS