Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Apple představil očekávaný iOS 16. Co je nového?

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kalifornská společnost Apple zahájila svou vývojářskou konferenci WWDC22 představením nového operačního systému iOS 16. Ten přináší novinky v podobě personalizace zamykání obrazovky, ale také se zaměřuje na vylepšení iMessage a usnadnění plateb při nákupech, píše CNN. 

  Konference WWDC22 ukázala, že hodlá cupertinská společnost Apple udržet svá zařízení, zejména iPhony, v pozici ústředních bodů našich životů, uvádí CNN. Nového operačního systému RealityOS pro headsety a chytré brýle, o němž informoval The Verge, jsme se zatím nedočkali. Největším středem zájmu však letos byl nový operační systém pro nové generace iPhonů iOS 16. 

  V rámci iOS 16 se přitom Apple věnoval nástrojům, které neaktualizoval roky. Nejzásadnější novinky hlásí iMessage. Uživatelé s iOS 16 budou moci své zprávy upravovat nebo zpětně zrušit jejich odeslání v případě omylu. 

  Další novinkou v iMessage je možnost označení zprávy jako nepřečtené. To se hodí pro případ, že nemáte čas si danou zprávu přečíst, ale chcete se k ní vrátit později. Apple uvedl, že tyto funkce patřily mezi uživateli za nejžádanější. 

  Zamykací obrazovka pro každého 

  Apple také představil novinky v oblasti personalizace zamykací obrazovky. Nově si na ni budete moci přidat widgety. Ty vám poskytnou informace, jako jsou události ve vašem kalendáři či přehled o počasí. Také umožní „živé” aktivity, jako je sledování průběhu jízdy Uberem či aktualizace sportovního utkání. 

  Oznámení se nově bude zobrazovat ve spodní části zamčené obrazovky. Usnadní to práci se smartphonem v jedné ruce. 

  iSO 16 nabídne nastavení hned několika zamykacích obrazovek s různými widgety. Mezi nimi budete moci přepínat pomocí přejetí prstu. Můžete si tak nastavit zamykací obrazovku přesně pro vás. 

  Také bude možnost nastavení náhodného výběru pozadí. Fotografie se na zamykací obrazovce budou automaticky měnit. 
  Další novinku v iOS 16 představuje Apple Pay Later. Jak už název napovídá, tato funkce má usnadnit platby při nakupování. Umožňuje rozdělit platby  při nákupu s Apple Pay na čtyři stejné splátky rozložené do šesti týdnů s nulovým úrokem bez poplatků.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS