Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  Kuo: Druhá generace AR/VR headsetu Apple už v roce 2025?

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  O tom, že americká firma Apple pracuje na svém debutovém VR/AR headsetu, se hovoří již dlouho. Přesto nejsou dostupné žádné oficiální informace. Nedávno generální ředitel společnosti Apple Tim Cook nepřímo potvrdil, že se pod poklicí něco vaří. Nyní známý analytik předpovídá, že se druhé generace náhlavní soupravy dočkáme již v roce 2025. Informoval o tom MacRumors.

  AR/VR headset je dost možná nejočekávanějším produktem společnosti Apple. Mnoho se toho o něm ale neví. Výrobce iPhonů totiž dosud nezveřejnil žádné oficiální informace, a tak se musíme spoléhat na analytiky.

  Jedním z těch nejznámějších je Ming-Chi Kuo, který se specializuje právě na Apple. Jeho předpovědi podle hodnocení serveru Applescoop vycházejí na více než 80 %.

  Právě Kuo nedávno předpověděl, že se náhlavní soupravy dočkáme v příštím roce okolo data tradiční vývojářské konference WWDC.

  Kuo podle serveru MacRumors přišel s opravdu odvážnou předpovědí. Podle něj společnost Apple chystá pro první polovinu roku 2025 druhou generaci tohoto produktu, který ještě vlastně ani neexistuje.  

  Produkt bude podle Kua k dostání ve dvou variantách. Jedna bude dražší a nabušenější, druhá levnější a „úspornější“.

  Kuo dokonce zachází tak daleko, že předpovídá cenu zařízení na 3000 dolarů a prodej 10 milionů jednotek v letech 2025 až 2026.

  Headsetům se daří

  Generální ředitel Apple Tim Cook koncem června v rozhovoru pro čínský deník China Daily nepřímo potvrdil, že Apple skutečně AR/VR headset chystá a že se máme připravit. „Jak možná víte, jsem z AR neuvěřitelně nadšený. Kritická věc pro veškerou technologii, včetně AR, je postavit lidstvo do jejího středu,“ prozradil Cook.

  Globálnímu trhu s AR a VR headsety se v prvním čtvrtletí letošního roku překvapivě dařilo. Podle nejnovějších údajů o trhu dodávky náhlavních souprav meziročně stouply o 241,6 %. Informovali o tom počátkem července analytici z IDC.

  Analytici očekávají, že se letos ve světě prodá 13,9 milionu kusů headsetů. Jako důležitý milník na trhu považují právě příští rok, v němž do něj vstoupí právě společnost Apple.

  Podle analytiků ale nový produkt Apple trhat prodejní rekordy nebude. Půjde totiž o první náhlavní soupravu společnosti.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS