Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  YouTube postupně zavádí funkci Pinch to Zoom a designové novinky

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  YouTube postupně zavádí designové změny. Jedná se spíše o kosmetické úpravy, které vylepší vzhled platformy pro sdílení videosouborů. Novinkou ale bude také očekávaná funkce Pinch to zoom. S ní budete moci přibližovat videa stisknutím přehrávače dvěma prsty. Úpravami si rovněž mají projít barvy, tlačítka a odkazy v popisech videí, napsal The Verge.

  S novinkami se hlásí populární platforma pro sdílení videí YouTube. Ty má zavádět postupně. Jednou z nich je očekávaná funkce Pinch to zoom. S její pomocí bude možné přibližovat videa stisknutím přehrávače dvěma prsty, napsal The Verge.

  Je vám tato funkce známa? To proto, že YouTube ji už testovalo a dostupná tak byla pro předplatitele YouTube Premium.

  Funkce může být opravdu užitečná. Asi každému se občas stane, že si chce přiblížit nějaký detail ve videu, ale nejde to. Zejména pak v případě výukových videí, kde jsou často údaje zaznamenány v malých tabulkách a bez přiblížení jsou obtížné viditelné.

  Pinch to zoom bude fungovat v podstatě stejně, jako když si přibližujete nějakou fotografii, připomíná The Verge.

  Další novinky

  YouTube rovněž přinese vylepšené přetáčení videí, díky kterému budete moci snadněji vyhledat úseky ve videu, jaké chcete. Během sledování videa bude totiž možné otevřít jeho jednotlivé snímky.

  Po týdnech testování rovněž YouTube přinese „dynamické vzorkování barev“. Barva aplikace se tak přizpůsobí barvám v přehrávaném videu.

  Tato novinka bude dostupná na webu i mobilních aplikacích pro uživatele využívají tmavý režim. Výsledkem bude, že vás nebude během sledování videa rozptylovat pozadí.

  Pokud patříte mezi uživatele, kteří používají tmavý režim, pak očekávejte, že jej YouTube ještě „ztmaví“. Tím docílí toho, že barvy v přehrávaném videu vyniknout o to více, ať už je sledujete na telefonu, počítači či chytré televizi.

  Platforma také mění své tlačítko pro prohlášení se k odběru a odkazy v popiscích videí mění na tlačítka.

  Miniatury videí se budou nově zobrazovat se zaoblenými rohy, díky čemuž bude vzhled platformy v souladu s designem Material You od Googlu. Tu zavedl do řady svých aplikací, včetně Gmailu, dokumentů a kalendáře.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS