Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  Nechcete jít při videohovoru na WhatsAppu vidět? Do aplikace přijdou avataři

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jedna z nejpopulárnějších aplikací pro rychlé chatování chystá hned několik většinou praktických novinek. Některé z nich se týkají soukromí. WhatsApp chystá jednu naopak zábavná funkci, která se soukromím ovšem souvisí. Jak provést videohovor tak, abyste nešli vidět? WhatsApp vás schová za avatara. Napsal o tom server WEBetainfo.

  WhatsApp je jednou z nejpopulárnějších aplikací pro rychlé odesílání zpráv a skupinové chatování. To však neznamená, že toto rozšířená a společností Meta vlastněná služba slouží pouze ke psaní zpráv. Ideální je rovněž ke skupinovým videohovorům.

  Pokud však chcete mít, případně je po vás vyžadován videohovor a vy nechcete jít vidět, WhatsApp vám umožní skrýt se za své virtuální já. Podle webu WEBetainfo totiž testuje funkci, díky níž protistrana uvidí místo vašeho obličeje avatara.

  Každý uživatel si bude moci vytvořit vlastního avatara ve speciálním editoru a přepnout jej kdykoli v průběhu hovoru. Avatara rovněž bude možné v chatovacích skupinách či soukromých zprávách posílat jako samolepku.

  Kdy bude tato zábavná funkce k dispozici není jasné. WhatsApp vlastněný společností Meta, dříve Facebook, ji teprve testuje. Funkce se však objevila v poslední Android betě pod označením 2.22.15.5. Dorazit by měla také pro iOS.

  WhatsApp novinky doslova chrlí

  Popularita WhatsApp se odráží ve změnách a novinkách, jimiž aplikace opravdu nešetří. Snaží se vylepšit praktickou stránku, nezapomíná však ani na vznětlivé otázky okolo soukromí.

  Postupně mají být podle serveru The Verge do WhatsApp na Androidu a iOS implementovány dvě nové funkce. Tou první je praktická možnost ztlumit jakéhokoli účastníka skupinového hovoru v případě, že si například zapomene vypnout mikrofon.

  Druhou novinkou bude možnost volby viditelnosti citlivých údajů na svém profilu, jako je profilová fotka či informace o vás a o tom, kdy naposledy jste byli online.

  Poslední funkcí, kterou WhatsApp zavedl, je možnost integrace historie chatu z Androidu do iOS. Opačně to lze provést již od minulého roku.

  WhatsApp rovněž kosmeticky upraví viditelnost reakcí ve formě smajlíků, přinese možnost chatovat na dvou zařízeních současně a nepovšimnutě opouštět chatovací skupinu. WhatsApp měl dostat očekávanou funkci přepisu hlasových zpráv. Občas se stane, tak jako v tomto případě, že vývojáři novinku nedotáhnou do konce.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS