Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  TikTok přináší pokročilé nástroje pro úpravu videí a dalších souborů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Populární sociální platforma pro sdílení videí TikTok oznámila zásadní aktualizaci, která přináší nové nástroje pro úpravu textů, zvuků, obrázků a videí přímo z TikToku. Dosud bylo možné tyto úpravy provádět pouze v aplikacích třetích stran. A to není všechno, co si pro nás TikTok přichystal. Informoval o tom web 9to5mac.

  Populární sociální síť TikTok závratným tempem nabývá na popularitě, a to navíc podporuje novými funkcemi. Teď přichází jedna z nejdůležitějších, která přináší nové nástroje pro úpravu obrázků, textů, zvuků a videí, napsal web 9to5mac.

  TikTok již sice základní nástroje pro úpravu souborů nabízel, ale uživatel s většími nároky musel zamířit na aplikace třetích stran. TikTok však nyní přidává složitější operace, například stříhání a rozdělování videí a zvuků.

  Rovněž platforma zjednodušila vkládání a úpravu textu do klipů a umožňuje vytvářet překrývaná videa a fotografie.

  Mezi další novinky patří úprava rychlosti videa, otáčení nebo přibližování jednotlivých videí a přidávání zvukových efektů.

  Aktualizace tedy činí z TikToku základní editor videa. Společnost uvedla, že nová globální aktualizace umožní uživatelům užít si více tvůrčí svobody a rozšíří možnosti obsahu.

  TikTok na vzestupu

  Další novinkou je funkce Photo Mode. Ta umožňuje sdílet na TikToku vysoce kvalitní fotografie v doprovodu se zvukovou stopou. Rovněž sociální síť zvýšila počet znaků v popiscích u příspěvků.

  Před několika měsíci začal TikTok experimentovat s novým kanálem „Nearby“. Ten propaguje místní obsah na základě polohy uživatele.

  TikTok slaví úspěšnost díky mladým uživatelům, kteří udávají trendy, a pro něž je platforma přizpůsobená a tedy atraktivní. Britská pobočka se sídlem v Londýně vydělala podle deníku The Guardian minulý rok jednu miliardu dolarů.

  To je v meziročním srovnání 477procentní nárůst. „Tento nárůst byl způsoben především pokračujícím růstem naší uživatelské základny a vylepšenými monetizačními nástroji, které zlepšily zkušenosti inzerentů s reklamami,“ uvedla společnost.

  Uživatelská základna TikToku rychlostí růstu překonává zavedená jména jako Facebook, Instagram i WhatsApp. V loňském roce TikTok získal teprve po čtyřech letech fungování svého miliardtého měsíčního uživatele.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS