Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  Spotify zavedlo inspirativní playlisty Friends Mix

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Koncem minulého týdne populární streamovací platforma Spotify oznámila funkci Friends Mix. Služba díky ní vytvoří koktejl nejoblíbenějších skladeb vašich přátel a zmixuje je s vašimi vlastními oblíbenými písněmi. Napsal o tom server Mashable.

  Spotify je nejpopulárnější služba pro streamování hudby, i když je nutné připomenout, že dominuje velkou měrou díky podcastům. Kromě těch jsou ovšem její doménou také seznamy skladeb. Playlisty jsou vždy uzpůsobeny do nějakého stylu či zájmu a jsou specifické. Samozřejmě můžete tvořit svoje vlastní playlisty.

  Aplikace koncem minulého týdne oznámila sociální funkci, kterou ocení každý, kdo se chce nechat inspirovat svými přáteli. Spotify sice na domovské zdi v aplikaci doporučuje hudbu poslouchanou přáteli, nyní však podle webu Mashable zachází ještě dál.

  Spotify přišlo s funkcí Friends Mix. Podle názvu je zřejmé, že půjde o tvorbu společných playlistů. Friends Mix ovšem souvisí s funkcí z minulého roku Blend. Respektive, funkci Blend rozšiřuje.

  Friends Mix vám vygeneruje seznam skladeb poslouchaných vašimi přáteli. Nejdříve ovšem musíte aktivovat funkci Blend, tedy pozvat přítele. Následně se vám vytvoří playlist složený z toho, co posloucháte vy a váš přítel.

  Funkci Blend musíte využít ještě dvakrát. Friends Mix totiž generuje playlist založený na titulech z celkem tří seznamů skladeb Blend.

  Když vaši přátelé poslouchají, současně je Friends Mix podle jejich poslechové nálady denně aktualizován.

  Spotify na vrcholu hudebního potravního řetězce

  Společnost Spotify Ltd. zveřejnila v minulém týdnu finanční výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. Počet aktivních denních posluchačů s prémiovým účtem vzrostl ze 182 milionů v prvním čtvrtletí na 188 milionů v druhém čtvrtletí.

  Počet posluchačů bez předplatného vykázal nárůst ze 422 milionů v prvním čtvrtletí na 433 milionů v druhém čtvrtletí , napsal server The Verge.

  Spotify současně utrpělo ztrátu 125 milionů eur, přestože průměrný zisk na uživatele vzrostl z 4,38 eura na 4,54 eura.

  Spotify si kromě populárními podcasty a playlisty udržuje přízeň také novinkami, jako jsou právě Blend a Friends Mix.

  Jednou z velice očekávaných funkcí měla být Spotify HiFi. S ní by se poslech na Spotify kvalitou zvuku rovnal poslechu CD. Funkce měla být dostupná koncem minulého roku. Není zřejmé, proč stále není k dispozici.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS