Více
  0.5 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  Po WhatsAppu čelí masivnímu výpadku i Instagram

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Meta Platforms se potýkala s dalším výpadkem. Po problémech s komunikační aplikací WhatsApp se tisíce uživatelů nemůže přihlásit na Instagram. Některým z nich se objevila zpráva, že byl jejich profil na 30 dní pozastaven. Jiným uživatelům zase bez důvodu ubývali sledující. Meta příčinu problémů a přibližnou dobu jejich oprav neuvedla. Informovala o tom stanice BBC News.

  Společnost Meta Platforms, dříve Facebook, řeší další výpadek. Od včerejšího dne si mnoho uživatelů stěžuje, že se nemohou přihlásit ke svým účtům na Instagramu.

  Také si podle BBC News stěžují, že jsou hromadně odhlašováni a když se pokusí přihlásit, objeví se jim oznámení, že jejich účet byl na 30 dní pozastaven.

  Uživatelé, kteří nemají problém s přístupem ke svému účtu, zase tvrdí, že jim z neznámých důvodů mizí sledující.

  Web DownDetector, který monitoruje výpadky stránek, zjistil, že problém postil tisíce účtů po celém světě, přičemž ukazoval stovky nahlášení.

  „Jsme si vědomi toho, že někteří z vás mají problémy s přístupem ke svému účtu na Instagramu,“ stálo ve tweetu oficiálního účtu Instagram Communications. „Prošetřujeme to a omlouváme se za nepříjemnosti,“ pokračuje dále příspěvek.

  Vypadl také WhatsApp

  Meta už ovšem neuvedla, proč k výpadku došlo a kdy jej opraví. Důvody neuvedla ani v případě populární aplikace pro rychlé zasílání skupinových zpráv WhatsApp. Tu postihl před pár dny masivní výpadek, jehož zaznamenali uživatelé po celém světě.

  Web DownDetector zaznamenal na internetu přes 12 000 zpráv o nedostupnosti platformy, která si však zakládá na spolehlivosti.

  Lidé si stěžovali, že se WhatsApp chová, jako kdyby nebyli připojeni k internetu. Nemohli odesílat ani přijímat zprávy. Pokud se uživatelé snažili aplikaci zprovoznit, narazili na oznámení „připojuji se“.

  Výpadky byly hlášeny ve Spojeném království, Austrálii, Hongkongu, Singapuru, Jižní Africe a na Ukrajině.

  V tomto případě však provozovatel situaci rychle vyřešil a aplikace fungovala krátce po jejím výpadku. Ten však platil za jeden z největších v historii WhatsAppu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS