Více
  14.3 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Snowboardistovi v Alpách zachránil život téměř vybitý iPhone

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Případy, kdy produkty Apple zachránily život, se na internetu objevují pravidelně. Nyní americký deník New York Post informoval o incidentu muže, který při snowboardingu ve švýcarských Alpách spadl do skryté trhliny ve sněhu. Po pětimetrovém pádu dopadl do sněhu a ledu. Vylézt z trhliny bylo nemožné. Zachránil jej jeho téměř vybitý iPhone. Použil tlačítkovou zkratku pro SOS. 

  Tim Blakely si užíval na snowboardu ve Švýcarských Alpách. Bohužel si však nevšiml pět metrů hluboké trhliny plné sněhu a ledu, do níž spadl. Nebylo možné vyškrábat se ven. O celém věci informoval deník New York Post. 

  Podle informací deníku mohl Tim zemřít, pokud by nedopadl na „křehký sněhový most”. V opačném případě by se propadl ještě níže. 

  27. března se o svůj nepříjemný zážitek Tim podělil na svém Instagramu. Zachránila jej funkce SOS na jeho téměř vybitém iPhonu. 

  Tato funkce spočívá v tom, že uživatel v nouzi podrží boční tlačítko současně s jedním z tlačítek pro změnu hlasitosti. 

  Jeho telefon byl téměř vybitý 

  Při použití této zkratky se nejprve objeví posuvník pro potvrzení SOS. Pokud uživatel smartphonu tlačítka stále drží, spustí se odpočet. Po jeho uplynutí bude automaticky spuštěno tísňové volání bez nutnosti potvrzení na displeji. 

  Asi po 45 minutách byl Tim vyproštěn. Utrpěl poranění vazů na kotníku. Měl ale opravdové štěstí. Jeho iPhone byl totiž téměř vybitý s pouhými třemi procenty baterie. 

  Tim na svém instagramu poděkoval švýcarským záchranářům a společnosti Apple za systém SOS, který mu zachránil život. Sám hovořil o obrovském štěstí. 

  “Minulý týden byl vlnou emocí a introspekce a já opravdu nevěděl, co s touto zkušeností dělat,” uvedl na sociální sítí Tim. Dodal, že mu pomohlo jeho 3G připojení, které bylo funkční i pod vrstvou ledu. 

  „Sedmnáct let snowboardingu a většina z nich tráví hodně času sólo a mimo sjezdovky. Už nikdy sólo,” řekl Tim a pokračoval: „Bez ohledu na to, jak zkušený si myslíš, že jsi, není to vtip.”

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  2 KOMENTÁŘE

  1. To já bych měl smůlu a asi bych nepřežil jelikož se mi v zimě Iphone zachvíli vypne protože baterka ten chlad nedává.

  Comments are closed.