Více
  1.3 C
  Czech
  Čtvrtek, 20 ledna, 2022

  Microsoft letos spustí cloudovou herní službu na konzolích Xbox

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ambice Microsoftu v oblasti cloudového hraní udělají velký krok vpřed ještě letos. Společnost spustí svou cloudovou herní službu na konzolích Xbox Series X/S a Xbox One.

  Služba umožňuje předplatitelům během několika minut vyzkoušet a hrát více než 100 špičkových her přímo z cloudu za přibližně 15 dolarů měsíčně. A to bez toho, aniž by museli cokoli stahovat do svého zařízení.

  Cloudové hraní, kde jsou hry hostovány na vzdálených serverech a streamovány uživatelům přes internet, je důležitou součástí strategie společnosti Microsoft. Cílem je přilákat hráče do ekosystému Microsoftu prostřednictvím řady různých zařízení.

  Oznámení bylo odhaleno během dnešního streamu Gamescom. Služba se jménem Xbox Cloud Gaming bude na podzim součástí programu Xbox Insider. Někteří ji dokonce označují za „Netflix her“.

  Hraní pomocí cloudu ale nezmírní potřebu nových konzolí – Microsoft opakovaně zdůraznil svůj závazek k fyzickému hardwaru. Dedikované herní konzole poskytují špičkové zobrazení, včetně podpory rozlišení 4K, vysokého dynamického rozsahu (HDR) a dalších zobrazovacích standardů. Velkou nevýhodou cloudového hraní je latence a celková stabilita sítě, které mohou znatelně ovlivnit zážitek z hraní

  „Naslouchali jsme našim hráčům a slyšeli jsme jejich hlasitou a jasnou zpětnou vazbu. Chtějí rychle zkoušet nové hry, aniž by museli čekat na dokončení instalace.“ uvedla Catherine Glucksteinová, vedoucí oddělení produktů a strategie služby Xbox Cloud Gaming. „Služba Xbox Cloud Gaming (Beta) na konzolích Xbox umožňuje hrát nové hry rychleji než kdykoli předtím, optimalizuje místo na disku a šetří váš čas.“

  Microsoft má v plánu umožnit hraní Xbox her na jakémkoliv zařízení

  Služba Xbox Cloud Gaming původně debutovala koncem roku 2019 pod pracovním názvem „Project xCloud“. Byla pouze pro předplatitele služby Xbox Game Pass na úrovni Ultimate. Pozdější pokusy Microsoftu přinést Game Pass na iOS prostřednictvím Apple App Store byly v září zbrzděny změnou podmínek služby společnosti Apple. Kvůli tomu musel Microsoft využít k aplikaci samotný prohlížeč.

  Společnost také nedávno oznámila, že plánuje zabudovat Xbox přímo do televizorů připojených k internetu. Takže v budoucnu bude k hraní her pro Xbox zapotřebí pouze ovladač. Technologický gigant také pracuje na novém samostatném streamovacím zařízení, které se připojí k televizoru nebo monitoru a umožní lidem hrát hry pro Xbox bez konzole.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Microsoft

  Microsoft signalizuje konec Ovládacích panelů ve Windows 11

  Konec Ovládacích panelů ve Windows 11 se blíží. Softwarový gigant na začátku roku představil řadu změn v aplikaci Nastavení ve Windows 11. Tento měsíc k tomu ještě začal testovat více způsobů, jak nahradit funkce Ovládacích panelů.
  Microsoft Teams

  Microsoft oznámil Teams Essentials: Samostatná verze Teams určená pro malé a střední podniky

  Microsoft dnes oznámil uvedení Microsoft Teams Essentials, verzi služby Microsoft Teams, která je určená speciálně pro malé a střední podniky. Teams Essentials poskytuje malým firmám profesionální a cenově dostupné řešení pro schůzky, které podporuje spojení, spolupráci a produktivitu v hybridním pracovním prostředí.
  Ilustrační obrázek REvil

  Hackerská skupina REvil byla napadena, její servery jsou offline. Za útokem stojí vládní orgány z několika zemí

  Americké vládě se podařilo úspěšně hacknout hackerskou skupinu REvil, uvedla agentura Reuters. Podle zdrojů spolupracovaly FBI, americká tajná služba, americké kybernetické velitelství a organizace z dalších zemí, aby tento měsíc vyřadily operace skupiny z provozu. Údajně je i mimo provoz dark webový blog skupiny, který odhaloval informace získané od jejích cílů.
  Galaxy Z Flip 3 Bespoke

  Samsung Galaxy Unpacked 2021: Velká aktualizace pro Galaxy Watch 4 a nové barevné varianty pro Z Flip 3

  Středeční akce Galaxy Unpacked byla oproti akcím společností Apple a Google docela nezáživná. Pro fanoušky kustomizace jsou ale novinky vítané.
  Procesor AMD Ryzen

  Některé procesory AMD Ryzen jsou pomalejší s Windows 11

  Možná byste měli s aktualizací na Windows 11 ještě chvíli počkat, pokud používáte Ryzen procesory. Důvodem je varování od výrobce čipů AMD. Ten oznámil, že instalace nového operačního systému Windows 11 může zpomalit aplikace v počítači s procesorem Ryzen až o 15 procent.
  Xiaomi Smart Glasses

  Chytré brýle Xiaomi Smart Glasses vypadají mnohem lépe než cokoli, na co jsme byli zvyklí z minulosti

  Prorazit s chytrými brýlemi se dlouho snaží mnoho technologických společností, většinou však neúspěšně. Nový koncept Xiaomi Smart Glasses nicméně vypadá mnohem lépe než cokoli, na co jsme byli zvyklí z minulosti.
  Reklama
  Reklama
  Reklama