Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Bývalý šéf firmy Waze nabízí alternativu ke Twitteru

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Po převzetí Twitteru Elonem Muskem se miliardáři začala sociální síť doslova rozpadat pod rukama. Řada jeho kontroverzních rozhodnutí vedla k rezignaci či vyhazovu klíčových zaměstnanců a úprku uživatelů ke konkurenci. Alternativu nabízí například nová platforma Post. Informoval o tom web Android Headlines.

  Miliardář Elon Musk koupil Twitter za 44 miliard dolarů a stalo se to, čeho se celý svět obával. Nejprve dostala polovina pracovní síly sociální platformy padáka, druhá hromadně podává rezignace kvůli Muskovým pracovním podmínkám.

  Twitter díky tomu přišel o řadu klíčových zaměstnanců a finanční toky investorů. Sociální síti hrozí kolaps kvůli nedostatku inženýrů a dalších důležitých lidí a společnosti, která byla stažena z burzy v New Yorku, bankrot. Uživatelé mezitím z Twitteru prchají ke konkurenci.

  Jednou z možných alternativ je Mastodon. Virtuální útočiště podobné Twitteru ovšem nabízí také bývalý šéf firmy Waze Noam Bardin. On stál v čele společnosti Waze coby generální ředitel 12 let. V květnu letošního roku založil vlastní sociální síť Post, upozornil web Android Headlines.

  Post zatím není dostupný pro všechny

  Post má být jakýmsi občanským online místem pro debatu, ale také platformou pro sdílení příspěvků pro novináře, umělce, tvůrce a různé experty. Sociální síť připomíná Twitter a stejně jako on se přiklání na stranu svobody slova.

  Post má oproti Twitteru jednu velkou výhodu. Uživatelé mohou psát příspěvky o libovolné délce. Samozřejmě lze komentoval, lajkovat a sdílet příspěvky a používat další řadu užitečných funkcí. Post by měl obsahovat také moderované skupiny.

  „Pamatujete si, když vás sociální média ještě bavila, představovala vám skvělé nápady a skvělé lidi a vlastně vás dělala chytřejšími?“ znělo v úvodním příspěvku k zavedení sociální sítě Post s tím, že sociální síť tyto časy hodlá vrátit.

  Post ještě ale není k dispozici úplně všem. Lze se však zaregistrovat do pořadníku. V tuto chvíli se k Post zaregistrovalo 125 000 lidí, přístup k platformě získalo zatím jen 3500 z nich. Důvod, proč se Post stále nedostal do produkce, je stále probíhající vývoj základních funkcí.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno