Více
  21 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Apple se snaží vývoj Apple Car urychlit. Podal nový patent

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Projekt Titan, za nímž se skrývá vývoj Apple Car, prvního autonomního vozidla Apple, se pomalu stal mýtem. Díky patentům, automobilovým expertům a jejich 3D modelům víme, jak by Apple Car mělo vypadat. Zda bude skutečně dokončeno je však otázka. Původně automobil chtěl mít Apple hotový v roce 2025. Podle některých hlasů je tento plán příliš ambiciózní. Že to Apple nevzdal však potvrzuje aktuální patent, který se týká naváděcího systému, píše 9to5Mac. 

  Minulý týden vyšlo najevo, že společnost Apple na vývoj svého prvního autonomního vozidla najala bývalého manažera značky Ford, Desiho Ujkashevice. Stále však převládá otázka, zda Apple Car, které se stalo v podstatě mýtem, skutečně bude realitou. 

  Takzvaný „projekt Titan”, za nímž se výzkum vozidla skrývá, má být dokončen v roce 2025. Podle některých názorů se ale jedná o příliš ambiciózní cíl. 

  Že to Apple nevzdává dokazuje nový patent týkající se Apple Car, jehož oznámila společnost Patently Apple, a na který odkazuje server 9to5mac

  Patent se zaměřuje na pokročilý naváděcí systém autonomního vozidla, který má upřesnit jeho konečný cíl cesty. 

  Patent uvádí, že autonomní vozidlo bude schopné vnímat své okolí a samovolně se navigovat do cílových destinací bez zásahu řidiče. Vstup řidiče muže být klíčový pro samotné ovládání automobilu. 

  Integrace s iPhony, iPady a Siri

  Apple svým patentem rovněž naznačuje, že navigace bude možná také v oblastech s nedostatkem dat. Patent zahrnuje různé způsoby vedení vozidla s pomocí senzorů a různých signálů. 

  Vypadá to, že řidič bude moci k označování cílů používat svůj iPhone či iPad. Na těchto zařízeních označí zamýšlený cílový bod, vysleduje nejefektivnější cestu či s pomocí virtuálního joysticku nastaví zamýšlený směr. 

  Ovládat Apple Car také možná půjde s pomocí hlasové asistence Siri. Řidič pouze řekne „zaparkuj támhle” a Apple Car tak učiní. 

  Samozřejmě patenty nejsou žádnou jistotou. Předchozí patenty ohledně Apple Car už jednou zrušeny byly. 

  Přestože do ukončení vývoje Apple Car zbývá ještě několik let, nový patent a najmutí Ujkashevice lze brát jako snahu o urychlení celého procesu vývoje. Stále se ale muže stát, že Apple datum pro ukončení prací na projektu Titan odloží.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS