Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Instagram zavádí v Británii ověřování věku s pomocí videa

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Instagram zavedl ve Spojeném království nový efektivní a bezpečný způsob v ověřování věku. Aplikace nyní ověřuje skutečný věk uživatele s pomoc videa místo nahrávání ID. Instagram chce, aby každý uživatel našel obsah přiměřený svému věku, uvedla stanice BBC News.

  Instagram mění způsob v ověřování věku uživatelů ve Velké Británii, uvedla stanice BBC News.

  Instagram začal obecně přísněji ověřovat věk uživatelů. Kdo chce upravit datum svého narození na starší 18 let, musí svůj věk nechat v aplikaci překontrolovat.

  Instagram například ověřuje věk s pomocí nahrání vlastní ID, ale nyní přináší ve Spojeném království změnu v podobě potvrzení věku pomocí videa.

  Za tímto účelem se Meta Platforms obrátila na britského poskytovatele digitální identity Yoti, jehož technologie odhaduje věk uživatele na základě rysů obličeje. S ním spolupracuje již nějakou dobu na ověřování věku uživatelů mladších 13 let formou skenu obličeje.

  Společnost Meta uvedla, že tato technologie je bezpečná, protože dokáže identifikovat pouze věk na základě obličeje a nic jiného. Ihned jak dojde k identifikaci odhadovaného věku, Yoti všechny snímky smaže.

  Meta se snaží docílit, aby měl každý uživatel na Instagramu přístup k obsahu přiměřenému jeho věku.

  Nezletilí aktivně podvádějí

  Instagram uvedl již v červnu, že zkoumá další způsoby, jak by nezletilí mohli ověřovat svůj věk v rámci zásad platformy.

  Ve Spojených státech zavedl Instagram ověřování s pomocí nahrání ID, potvrzení věku od tří dospělých uživatelů či s pomocí selfie kamery.

  Účty na Instagramu určené pro osoby mladší 18 let se ve výchozím nastavení nacházejí jako soukromé, aby se omezil kontakt s nežádoucími osobami. Od účtů ostatních se tedy liší.

  Ověřování věku je důležité, protože podle britského mediálního regulátora Ofcom každé třetí dítě lže o svém věku, aby na sociálních sítích získalo přístup k obsahu pro dospělé.

  Ředitelka veřejné politiky Instagramu Tara Hopkins, že ověřování věku s pomocí videa je důležitým krokem pro poskytování bezpečnějších a lepších zážitků pro teenagery na platformě.

  „Chceme, aby každý zažil Instagram způsobem přiměřeným jeho věku, což znamená, že potřebujeme vědět, jak starý je,“ řekla Hopkins. „To je výzva v celém našem odvětví,“ dodala.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS