Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Zapomeňte na herní konzole! Xbox chce do roka vymyslet aplikaci pro televize

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Přijdete do obývacího pokoje, zapnete si televizi a místo Netflixu pustíte Xbox a hrajete? Za rok by něco podobného mohla být dost možná realita. Šéf Xboxu Phil Spencer tvrdí, že se na nápadu pracuje. „Nemyslím si, že by nás mohlo něco v tomto ohledu zastavit!“

  Herní prostředí mají ve světě na starost hlavně dvě značky. Duel mezi Xboxem a PlayStationem se každým rokem víc a víc stěžuje. Oba výrobci hrnou na trh jednu novou konzoli za druhou, z Ameriky přijde Xbox Series X, z Japonska PS5. Vývojáři ale přemýšlejí, jak by jeden druhého pokořil.

  Je dost pravděpodobné, že tento krok učiní Xbox. Americká společnost Microsoft, která herní divizi sponzoruje, se chystá do roka vymyslet aplikaci, která by umožnila hraní na chytrých televizích. Nebude k tomu prý potřeba konzole, stačit by měla jen zmiňovaná ikonka na obrazovce.

  Xbox už v současné době kooperuje s tablety i telefony s androidem. Mezi oběma se dokáže plynuje přecházet díky funkci xCloudu. Teď se navíc k zařízením přidal i počítač a televize. „Myslím si, že se to podaří do 12 měsíců,“ uvedl Phil Spencer – boss Xboxu.

  Vypadá to tak, že herní bitva mezi Američany a Japonci by mohla v roce 2021 najít vítěze. Službu, kterou má Xbox připravenou, totiž jistě uvítá velké množství lidí. Nechme se překvapit. Každopádně by bylo zajímavé zapínat si hry na televizi stejně snadno, jako Netflix nebo Spotify.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS