Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Společnost Sennheiser představila sluchátka CX Plus s kodekem aptX Adaptive

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Sennheiser představila své dosud nejdostupnější bezdrátové sluchátka s aktivním potlačením šumu (ANC): CX Plus True Wireless za 4160 korun. Jak už název napovídá, model CX Plus má funkce, které nejsou v základním modelu CX True Wireless.

  Kromě potlačení hluku jsou sluchátka CX Plus vybavena také režimem transparentního slyšení. Ten je v podstatě totožný jako u jiných True Wireless sluchátek (například AirPods Pro). Transparentní mód propouští zvuky zvenčí, takže můžete slyšet své okolí a přitom si s někým povídat, aniž byste museli sluchátka vyndávat. Další šikovnou funkcí je auto-pause, která při vyjmutí sluchátek z uší zastaví muziku.

  Jednoduché ovládání

  Dotykové ovládání u CX Plus True Wireless vám poskytne vše, co potřebujete k přehrávání hudby, přijímání hovorů a používání hlasového asistenta, aniž byste museli sahat po telefonu. Ovládání je jako nastavení ekvalizéru přizpůsobitelné. Společnost Sennheiser uvedla, že levé i pravé sluchátko lze používat samostatně, což například u modelu Momentum 2 nelze.

  Kvalitní zvuk je samozřejmostí

  Poprvé Sennheiser do svých sluchátek zařadil také adaptivní kodek Bluetooth aptX od společnosti Qualcomm. Ten by měl po spárování s kompatibilním telefonem poskytovat výrazně lepší kvalitu zvuku než standardní kodeky SBC a AAC, nebo dokonce běžný aptX.

  Společnost Sennheiser má pověst výrobce s dobrou kvalitou zvuku. Díky měničům TrueResponse prý CX Plus nabízí „audiofilskou technologii“ v „běžných“ sluchátkách. Společnost poznamenala, že akustickou sestavu vytvořila pro dražší sluchátka a navrhla ji pro „vysoce věrný stereofonní zvuk“, který nabízí „hluboké basy, přirozené středy a čisté, detailní výšky“.

  Slušná odolnost a baterie

  Sluchátka mají odolnost proti stříkající vodě IPX4 a dva mikrofony na každém sluchátku. Celková výdrž baterie je 24 hodin (včetně nabíjení z přenosného pouzdra), což se vyrovná standardním AirPods a Sony XM4. Je to ale méně oproti 27 hodinám u levnějšího modelu CX a 28 hodinám u modelu Momentum 2.

  Dostupnost a cena

  Nová sluchátka budou k dispozici v černé nebo bílé barvě a v obchodech se objeví 30. září. S cenou 4160 korun jsou určitě v dražší kategorii, ale oproti ostatním modelům od Sennheiser není cena tak hrozná.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS