Více
  14.3 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Samsung úmyslně omezuje výkon tisíců oblíbených aplikací

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Několik chytrých telefonů od Samsungu obsahuje aplikaci, která uměle omezuje výkon tisíců oblíbených her a aplikací.

  Naše chytré telefony se za posledních několik let staly neuvěřitelně výkonnými, a to do té míry, že v mnoha případech při každodenním používání nevyužíváme jejich hrubý výkon naplno. Společnost Samsung však zřejmě ve jménu zlepšení herního výkonu přiškrtila výkon tisíců aplikací.

  Jádrem problému je software nazvaný Game Optimizing Service (GOS), který údajně omezuje výkon 10 000 aplikací. Tento seznam zahrnuje populární aplikace, jako je Instagram, Netflix, TikTok. Nachází se v něm dokonce i aplikace společnosti Samsung, jako je Zabezpečená složka a Samsung Pay. Samotný software nejde odinstalovat či vypnout. Zajímavé je, že v seznamu nejsou uvedeny benchmarkové aplikace jako 3DMark, Antutu, PCMark, GFXBench a GeekBench 5.

  Jako jeden z prvních na to upozornil uživatel @GaryeonHan na Twitteru. Korejské komunitní fórum společnosti je také zaplaveno stránkami stížností od uživatelů.

  Několik zdrojů, včetně jihokorejského YouTubera Square Dream, toto zjištění potvrdilo. Square Dream přejmenoval populární benchmarkovou aplikaci “3D Mark” na “Genshin Impact” (která je v listu 10 000 aplikací) a zjistil, že tato pouhá změna jména vedla k výraznému poklesu skóre v benchmarku.

  V tuto chvíli není jasné, které telefony jsou touto aplikací vybaveny

  Server Android Authority uvádí, že tento software nenašel v zařízeních Galaxy S22, Galaxy S20 FE ani Galaxy S10E, ale že jej našel v Galaxy S21 Plus. Výše citovaný korejský youtuber zřejmě ukazuje software spuštěný na zařízení Galaxy S22 Ultra.

  Společnost Samsung zatím nevydala oficiální prohlášení, ale v jihokorejské aplikaci Samsung Members vysvětlila, že “Služba GOS (Game Optimizing Service) telefonu Samsung Galaxy S22 Series je předinstalována pro optimalizaci výkonu CPU a GPU, aby se zabránilo nadměrnému zahřívání při dlouhodobém hraní hry.”

  V loňském roce byla přistižena ve velmi podobné situaci Společnost OnePlus, kdy odváděla populární aplikace, jako je Chrome a Twitter od výkonných jader procesoru svého telefonu. Společnost OnePlus toto rozhodnutí zdůvodnila tím, že optimalizuje kvůli výdrži baterie a teplu. Uživatelé byli ale oprávněně naštvaní, že o tomto chování nebyli informováni předem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS