Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Něco jako osobní projektor! Takovou funkci mají nové brýle od Epsonu. Je toho ale víc

  Zdroj:Epson

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dokážete si představit brýle, které si nasadíte a ocitnete se v úplně jiném světě? Jen vy vidíte obrazovku telefonu nebo monitoru počítače a přitom posloucháte hudbu a nerušíte okolí. To není žádný scénář z dalšího hollywoodského trháku, ale nová generace brýlí Moveiro od společnosti Epson.

  EPSON
  EPSON

  Japonská firma Epson se zabývá vývojem technologických vychytávek už řadu let. Založena byla v už v roce 1881 (!) a na trh hrne tiskárny, skenery nebo stolní počítače. Nezahálí ale ani v oblasti tzv. virtuální reality. Před časem vyvinula speciální brýle, které teď posunula modely BT–40 a BT–40 S na další úroveň.

  Pojďme si novou generaci postupně představit. Tak nejprve BT–40. Krásný design, skvělá sluchátka, ale hlavně Full HD displej, který lze vidět zejména na 100palcové obrazovce až ve vzdálenosti 5 metrů. Zařízení je možné napojit na chytré telefony, tablety nebo notebooky a brýle ocení nejvíce lidé pohybující se mimo kancelář ve veřejných prostorách. Poslouží třeba k přečtení dokumentů.

  Stejně jako kolega bez písmenka S, jsou i BT–40 S vhodné pro použití jako virtuální pracovní stanice. Brýle ocení vývojáři, lidé, kteří lidem budou chtít projektovat zážitky nebo stomatologové. Oproti BT–40kám jsou tyto brýle navíc vybaveny GPS, kamerou, bleskem nebo mikrofonem. Disponují také dotykovou obrazovkou.

  Brýle spatří světlo světa letos v prosinci, respektive v únoru 2021. Cenu zatím společnost Epson neoznámila.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS