Více
  0.5 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  Elonu Muskovi kolabuje Twitter pod rukama. Nevyloučil bankrot

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Miliardář Elon Musk na schůzce se zaměstnanci Twitteru oznámil, že hrozí společnosti bankrot a varoval, že ekonomický obraz budoucnost firmy je „hrozný“. Dva klíčoví manažeři Twitteru podali rezignaci. Chaos na sociální síti navíc prohlubuje fakt, že se Muskovi vymknul z kontroly boj proti falešným účtům, píše 9to5mac.

  Miliardář Elon Musk sdělil zaměstnancům Twitteru na svolané všestranné schůzi, že úpadek společnosti nepřipadá v úvahu. Není si ovšem jistý tím, zda je finanční situace Twitteru dostatečná, aby podpořila další fungování společnosti. Nevylučuje proto bankrot, napsal web 9to5Mac.

  „Ekonomický obraz před námi je hrozný“, citoval deník The New York Times Muska, který se domnívá, že firma je příliš závislá na reklamně a inzerentech a zranitelná vůči snižování výdajů na značku. Společnost vykazuje podle Muska záporný peněžní tok ve výši několika miliard dolarů.

  Musk také přiznal rezignaci dvou vrcholných manažerů Twitteru. Yoel Roth vykonával pozici šéfa pro bezpečnost a důvěru, Robin Wheeler zase viceprezidenta řešení pro klienty v USA, který stál v čele vztahů Twitteru a inzerentů. Twitter vydělává hlavně reklamou, ale řada inzerentů po převzetí společnosti Muskem uprchla.

  Twitteru se zmocnil chaos

  Agentura Bloomberg dvojici popsala jako „klíčové vyšší vedoucí představitele Twitteru. A teď jsou oba pryč. Ze společnosti odchází také Kathleen Pacini, která se starala o personalistiku Twitteru.

  Twitter pokračuje v boji proti chaosu, jehož si sám pod vedením Muska způsobil. Ověřování účtů v rámci zdraženého předplatného Twitter Blue za 8 dolarů podporuje šíření falešných účtů, pro nimž chtěl Musk tolik bojovat.

  Pozornost například vzbudil virální falešný účet farmaceutické společnosti Eli Lily, který tweetoval, že společnost zahájí výrobu inzulínu pro každého zdarma. O 45 minut později se oficiální účet za tuto falešnou zprávu omluvil.

  Server Insider pak upozornil také na falešný účet bývalého amerického prezidenta Georga Bushe mladšího, který napsal, že se mu stýská po zabíjení Iráčanů, a bývalého britského premiéra Tonyho Blaira. Ani jeden z nich ovšem účet na Twitteru nemá.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS