Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Qualcomm představil Snapdragon 7c Gen 2 určený pro notebooky nižší a střední třídy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Qulacomm v rámci své prezentace Scaling the Mobile Compute Ecosystem představila druhou generaci čipu Snapdragon 7c.

  Qualcomm oznámil druhou generaci čipu Snapdragon 7c s architekturou Arm, se jménem Snapdragon 7c Gen 2. Čip je určen pro notebooky Windows a Chromebooky střední a nižší třídy. Největší změnou u Snapdragonu 7c Gen 2 je zvýšení taktovací frekvence, která se zvětšila z 2,4 GHz na 2,55 GHz. A stejně jako původní Snapdragon 7c nabízí integrovanou konektivitu LTE, takže se můžete připojit k mobilním sítí. Qualcomm také slibuje, že zařízení s tímto čipem budou podporovat „několikadenní výdrž baterie“.

  „Snapdragon 7c Gen 2 přináší špičkové inovace do nové generace základních a cenově dostupných zařízení. Notebooky poháněné tímto čipem nově definují mobilní výpočetní techniku pro uživatele v oblasti vzdělávání, pracovníky v první linii a každodenní nenáročné spotřebitele, protože umožňují spolehlivá a výkonná zařízení s pokročilou umělou inteligencí a podporou několikadenní výdrže baterie,“ uvedl Miguel Nunes, senior ředitel produktového managementu společnosti Qualcomm Technologies, Inc. „Jsme nadšeni, že můžeme přinést tuto novou generaci naší platformy pro nejlepší zážitky s mobilními počítači.“

  Snapdragon 7c Gen 2 je vybaven osmijádrovým procesorem Kryo 468 s frekvencí až 2,55 GHz, grafickým procesorem Adreno s podporou 60Hz obrazovek s rozlišením QHD, ISP Spectra 255 se 14bitovým zpracováním obrazového signálu a pátou generací AI Engine společnosti Qualcomm s DSP Hexagon 692. Kromě taktovací frekvence je vše stejné jako u původního Snapdragonu 7c.

  Stále více výrobců vyrábí čipy s architekturou Arm, které slibují vyšší výkon a energetickou účinnost. První počítače s procesorem Snapdragon 7c Gen 2 budou od společností jako jsou Lenovo, ASUS, Acer, Samsung a HP.

  Celkově tedy není Snapdragon 7c Gen 2 příliš velký pokrok oproti původnímu Snapdragonu 7c, ale na druhou stranu Qualcomm ani nepropaguje Snapdragon 7c Gen 2 jako skutečného nástupce původního Snapdragonu 7c. Z pohledu Qualcommu jde ale stále o konkurenceschopný a žádaný produkt, zejména proto, že notebooky nižší a střední třídy se v posledním roce prodávaly díky pandemii jako housky na krámě.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS