Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Qualcomm oficiálně představuje výkonný čipset Snapdragon 8 Gen 2

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Qualcomm dnes představila svůj nový čipset Snapdragon 8 Gen 2. Ten bude součástí vrcholových modelů smartphonů již začátkem příštího roku. Procesor se soustředí na lepší výkon umělé inteligence, větší efektivitu během hraní her a bezpečnost. Informovaly o tom servery Phone Arena a Ars Technica.

  Qualcomm představil podle serveru Phone Arena nový procesor Snapdragon 8 Gen 2, který se má od začátku příštího roku nacházet v tělech nejšpičkovějších smartphonů. Podle firmy budou procesor využívat společnosti jako Redmagic, Honor, ZTE, Xiaomi, Meizu, Vivo, Sony, Redmi, OPPO, nubia, Motorola, OnePlus, Sharp, Asus a iQOO.

  Snapdragon 8 Gen 2 se zaměřuje na lepší výkon umělé inteligence (AI). V případě čipsetu dojde k 4,35násobnému zrychlení zpracování přirozeného jazyka (natural language processing, NLP).

  Qualcomm také AI více nasazuje na zpracování fotografií, které díky tomu budou profesionálně vyladěné. Qualcomm celkově zrychlil operace AI o 435 procent a vylepšil výkon o 60 procent při spotřebě 1 W.

  Procesor bude mít tak jako v minulosti 8 jader v tentokrát neobvyklé konfiguraci. Běžné složení je 1+3+4, Snapdragon 8 Gen 2 však má 1+4+3. To podle webu Ars Technica znamená větší důraz na střední jádra místo nejnižších jader.

  Nejpokročilejší 5G platforma

  Další věc, kterou je nutné zmínit, je přímá podpora pro kodek AV1. Ten nabízí další možnosti například při streamování video obsahu.

  Procesor podporuje stejně tak jako konkurence WiFi 7. Součástí čipsetu je také nový modem Snapdragon X70 5G, díky němuž lze dosáhnout bleskové rychlosti stahování dat od 5 až 10 Gbps.

  Qualcomm prezentuje Snapdragon 8 Gen 2 jako nejpokročilejší 5G platformu s bezprecedentní konektivitou se sítí 5G, WiFi a Bluetooth.

  Společnost nezapomněla ani na bezpečnost uživatelů. Procesor chrání Snapdragon Secure zahrnující například kryptografii či správu klíčů. Čipset je důmyslně navržen tak, aby chránil data a soukromí uživatelů.

  Snapdragon 8 Gen 2 bude možné využívat v zařízeních s displejem s rozlišením 46 při 60 Hz nebo 2K při 144 Hz. Spárován může být s 16 GB RAM.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS