Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Nový Razer Blade 15 Advanced je nejtenčí herní notebook s RTX grafikou

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Razer právě oznámila novou verzi svého herního notebooku Blade 15. Nová verze s názvem Advanced Edition přichází ve dvou variantách s různými konfiguracemi.

  Nejluxusnější varianta je vybavena grafikou RTX 3080 a procesorem Intel Core i9-11900H, což je nejvyšší třída mobilních procesorů, aniž by šlo o řadu K. Je postaven na 10nm procesu, což je jedna z největších změn u Tiger Lake-H. To však není jediná velká změna. Nové procesory přicházejí s podporou rozhraní PCIe Gen 4.0, které má oproti svému předchůdci dvojnásobnou šířku pásma. Levnější varianta má procesor Intel Core i7-11800H a grafiku RTX 3070.

  Obě varianty mají úložiště 1TB M.2 PCIe NVMe SSD s druhým slotem pro možnost upgradu. Notebook si můžete pořídit s FullHD(360Hz), QHD(240Hz) nebo 4K(60Hz) displejem. V základní variantě dostanete 16 GB RAM nebo pokud si připlatíte až 32 GB RAM.

  Nejvítanějším vylepšením může být nový povrchový lak odolný proti otiskům prstů. Nejspíš nedokáže zcela odstranil otisky prstů, ale měl by vyřešit jednu z největších nepříjemností předchozích modelů. Dalším vylepšením je vyšší rozlišení u webové kamery Windows Hello z 720p na 1080p.

  Tenčí než jakýkoliv jiný notebook s RTX

  V novém designu se společnosti Razer podařilo z tloušťky modelu Blade 15 Advanced ubrat o něco více než milimetr a dosáhnout tloušťky 15,8 mm. Razer tvrdí, že se jedná o nejmenší 15palcový herní notebook s grafikou RTX, který je rozměrově o 17 % menší než MSI GS66 Stealth. Toto zmenšení rozměrů se však týká pouze levnějšího modelu, který má RTX 3070. Tenčí může znít lákavěji, ale pro herní výkon to obvykle lepší není. Obecně platí, že čím tenčí notebook je, tím hůře může zvládat hraní her ve srovnání s tlustšími notebooky, které obvykle umožňují větší chladicí systémy.

  Navzdory tenkému rámečku je zde spousta portů. Na levém boku jsou dva porty USB 3.1 typu A, port USB-C s podporou Thunderbolt 3, konektor pro sluchátka a napájecí konektor. Na pravé straně je další port USB-A 3.1, další port USB-C (bez Thunderboltu), videovýstup HDMI a čtečka karet SD.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS