Více
  0.5 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  Kdy Apple představí nový headset se smíšenou realitou?

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Cupertinská společnost Apple podle dostupných informací již delší dobu pracuje na headsetu s rozšířenou a virtuální realitou (AR/VR). Stále však není jasné, kdy bude tento očekávaný produkt představen a kdy se dostane na trh. Názory analytiků se různí. Podle některých k tomu dojde už koncem letošního roku, podle jiných až příští rok. Jednou z možností je, že Apple náhlavní soupravu představí koncem letošního roku a prodej spustí v dalším roce, píše 9to5mac. 

  Apple již delší dobu pracuje na novém headsetu pro smíšenou realitu. Analytici se ale nemohou shodnout, kdy zařízení společnost se sídlem v americkém Cupertinu představí a začne prodávat, píše 9to5Mac. 

  Někteří analytici uvádějí, že headset bude představen už koncem letošního roku. Analytik Jeff Pu z instituce Haitong International Securities se ale domnívá, že představení produktu muže být odloženo až na rok 2023. 

  Analytik ve své zprávě, do níž nahlédl web 9to5mac, údajně zmiňuje, že představení technologie muže mít zpoždění, přičemž by k tomu mohlo dojít v prvním čtvrtletí v roce 2023. 

  Pu také odhaduje, že Apple první rok prodá něco mezi 1 milionem až 1,5 milionu těchto headsetů. 

  Ve zprávě rovněž stojí, že náhlavní souprava Apple bude od konkurenčních zařízení tohoto typu odlišná tím, že bude obsahovat vlastní čip společnosti. 

  Dohromady pak bude mít více než desítku senzorů, včetně kamer. Z toho budou moci těžit firmy jako Sony, Will Semi, Sunny Optical a další dodavatelé dílů. 

  Podle dřívějších zvěstí headset bude založen na „inovativní konfiguraci se třemi displeji v kombinaci dvou micro-OLED displejů a jednoho AMOLED displeje. 

  Na WWDC22 nespoléhejme 

  Známý analytik Apple Ming-Chi Kuo věří, že headset na trh bude uveden již koncem letošního roku, ale pouze s omezenými dodávkami. 

  Novinář z Bloomberg Mark Gurman nedávno řekl, že představení headsetu na červnovém WWDC22 je nepravděpodobné. Podle něj by k tomu mohlo dojít až někdy mezi podzimem 2022 a létem 2023. 

  Možností také je, že Apple očekávaný produkt představí koncem letoška a prodej spustí až příští rok. V minulosti tak učinil například s produkty jako Apple Watch a HomePod.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS