Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Intel vydá své 7nm procesory možná dříve, než se čekalo

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Intel měla v poslední době problémy s uvedením svých pokročilejších architektur čipů na trh. To se ale možná brzy změní.

  Generální ředitel Pat Gelsinger dnes v rámci hovoru o výsledcích společnosti Intel za druhé čtvrtletí oznámil, že „vývoj 7nm technologie postupuje dobře“. Společnost se chystá v pondělí 26. července na webovém vysílání oznámit novinky o tom, jak „urychluje každoroční inovace pomocí nových pokroků v polovodičových procesech“.

  Společnost i přes veškeré překážky boří vlastní rekordy ve výdělcích

  Uplynulý rok byl pro společnost Intel velmi těžký. Loni v létě byla společnost nucena přiznat, že výrazně zpozdí svou připravovanou 7nm architekturu pro novou generaci procesorů. Po této zprávě následoval odchod šéfa hardwaru společnosti Dr. Venkaty (Murthyho) Renduchintaly a nahrazení generálního ředitele Boba Swana Patem Gelsingerem (bývalým šéfem technologické kanceláře a hardwarovým inženýrem společnosti) ve snaze napravit situaci.

  Oznámení o vývoji 7nm čipů přichází současně s výsledky společnosti Intel za 2. čtvrtletí. Společnosti se podařilo překonat očekávání a dosáhnout příjmů ve výši 18,2 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 2 %. Intel se cítí docela optimisticky i co se týče budoucnosti. Svůj výhled na rok 2021 zvýšila o další 1 miliardu dolarů na 73,5 miliardy dolarů a nyní očekává, že oproti roku 2020 dosáhne meziročního růstu tržeb.

  Zisky společnosti Intel mají v posledních několika čtvrtletích rostoucí tendenci, a to i přes častá zpoždění a nedodržení výroby 10nm i 7nm čipů. Tento růst byl podpořen prudkým nárůstem poptávky po osobních počítačích i čipech v roce 2020 v důsledku pandemie COVID-19. Miliony lidí si pořídily nové notebooky a počítače, které jim pomohly při práci a vzdělávání na dálku.

  Nedostatek čipů se ale možná protáhne až do roku 2023

  I přes velké snahy nedokáže Intel ani jiné společnosti vyrobit dostatek čipů pro vyrovnání poptávky.

  Pat Gelsinger uvedl, že „celosvětový nedostatek polovodičů se může protáhnout až do roku 2023“. Tím se přidává k předním zástupcům polovodičového odvětví, kteří se domnívají, že problémy s dodávkami čipů brzy nepoleví.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS