Více
  1 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  Instagram předělal svůj web pro uživatelsky snazší fungování

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Instagram kompletně předělal svou webovou stránku a upravil ji tak, aby plně využívala výhody větších obrazovek. Upravený web nabízí čistší, rychlejší a uživatelsky přístupnější zážitek. Instagram bohužel stále trvá na tom, že aplikaci pro iPad nechystá, protože se mu nevyplatí. Informoval o tom web 9to5mac.

  Instagram známe zejména skrze mobilní aplikaci, na níž platformu používá nejvíce uživatelů. Je to však už nějaká ta doba, co sociální síť pro sdílení obsahu zavedla web pro práci na počítačích.

  Web Instagram postupně aktualizoval o nové funkce, a nyní jej v aktualizaci poslední kompletně přepracoval, napsal web 9to5mac. Díky tomu je webový Instagram v podstatě praktičtější.

  Aktualizaci oznámil šéf Instagramu Adam Mosseri. Podle něj tým Instagramu web navrhnul tak, aby uživateli zprostředkoval čistší, rychlejší a uživatelsky přístupnější zážitek. Docílil toho tím, že využívá výhod větších obrazovek zobrazováním více obsahu horizontálně.

  Nabídky se nyní nacházejí na novém postranním panelu, který umožňuje snadný přístup k vyhledávání, zprávám, upozorněním a dalším.

  Nabídky jako vyhledávání a upozornění se nacházejí na levé straně webu, aniž by zabíraly celou obrazovku, proto stále budete mít přehled o dění na domovské stránce Instagramu.

  Boční panel se současně roztahuje či sbalí v závislosti na šířce okna. Na pravé straně obrazovky pak web Instagramu předkládá návrhy k akcím. Celkově se jedná o moderní rozhraní výrazně pozdvihující zážitek na počítači nebo tabletech.

  Aplikace pro iPad se nevyplatí

  Instagram bohužel stále trvá na tom, že samostatnou aplikaci pro iPad nevytvoří, přestože nové rozhraní webu ukazuje, že by to možné bylo.

  Mosseri už začátkem roku řekl, že aplikace pro iPad by sice byla příjemná, ale že nepoužívá iPad dostatek uživatelů k tomu, aby se Instagramu vyplatila.

  Uživatelé iPadů však zoufat nemusejí. Předělaný web Instagramu mohou používat i na tomto zařízení, neboť funguje na operačním systému Safari a rovněž umožňuje uživatelům přidávat nové příspěvky.

  Mosseri také prozradil, že Instagram chystá funkci plánování příspěvků přímo z aplikace. Posty bude možné plánovat až v rozsahu 75 dní.

  Nový web je mezitím již dostupný pro všechny uživatele.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS