Více
  16 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Beta verze Androidu 13 volně dostupná pro telefony Pixel

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Google v noci na dnešek vydala veřejnou beta verzi nového operačního systému Android 13, jehož si dosud mohli vyzkoušet pouze registrovaní vývojáři. Beta verze je zatím dostupná pouze pro telefony Google Pixel z posledních tří let. Android 12 přišel s velkými úpravami designu. Android 13 starší verzi doplní o dílčí funkce. Napsal o tom server Trusted Reviews. 

  Google v noci na dnešek vydal veřejnou beta verzi svého nového operačního systému Android 13. Dosud si jej mohli vyzkoušet pouze vývojáři. Nyní je dostupný pouze na telefonech Google Pixel z posledních tří let, upozorňuje web Trusted Reviews

  Podporovanými smartphony tedy jsou: Pixel 4, 5, 6 a Pixel 6 Pro. Seznam podporovaných telefonů Google brzy nejspíše rozšíří o další přístroje jiných značek. 

  Příliš mnoho toho o novinkách v Android 13 známo není. Očekává se, že seznam novinek přinese až blížící se konference Googlu I/O. Podle serveru TheAppleGoogle ovšem můžeme očekávat řadu praktických funkcí. 

  Celkové vylepšení výkonu

  Android 12 přinesl kompletní redesign operačního systému a designový jazyk Material You. Očekává se, že Android 13 Material You ještě rozvine. 

  Android 13 zrychlí načítání aplikací, včetně her. Na aplikace, které nadměrně vybíjejí baterii, uživatele upozorní. 

  Spekuluje se, že nová verze operačního systému přinese důležitou funkci Multi-Generational Least Recently Used (MGLRU). 

  MGLRU je součástí prohlížeče Chrome. Funkce uživatele upozorňuje na málo využívané aplikace. Ty následně sama vypne. 

  Funkce podle testů týmu Googlu vedla ke snížení využití procesu kswapd o 40 procent. Tento procesor spravuje řízení virtuální paměti a dramaticky zatěžuje procesor přístroje. 

  Množství „násilně” vyplých aplikací z důvodu nedostatku paměti se tak snížilo o 18 procent. MGLRU tak zajistí plynulejší a rychlejší chod smartphonu. 

  Není jasné, zda Google tuto funkci skutečně vypustí s Android 13. Vzhledem k intenzitě testování je ovšem šance velká. Dozvědět bychom se to měli 11. až 12. května na zmíněné konferenci  I/O, kde má být Android 13 představen. 

  Podle dosavadních testů systém přináší novinky v podobě nového vybírače fotografií, podpory nastavení různých jazyků pro určité aplikace a několik nových funkcí v oblasti zabezpečení a ochrany údajů. 

  Google do července vypustí další tři bety. Ostrá verze dorazí na přelomu léta a podzimu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS