Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Apple opravil chybu chvějícího se fotoaparátu u iPhonu 14 Pro a Pro Max

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Smartphony iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max své čerstvé majitele vyděsily. Začaly se šířit zprávy a videa na sociálních sítích týkající špatně fungujících fotoaparátů. Kamery těchto modelů se totiž během fotografování přes aplikace třetích stran chvěly a vydávaly divné zvuky. Chybu Apple opravil minulý týden. Upozornil na to web 9to5mac.

  Kalifornská společnost Apple vydala 16. září nový smartphone iPhone 14 a jeho varianty iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Obě rozšíření ovšem své nové majitele potrápila znepokojivou chybou.

  Kamera se během fotografování s aplikacemi třetích stran TikTok, Snapchat a Instagram podle 9to5mac v mnoha případech chvěla, chrastila nebo vydávala podivné mechanické zvuky.

  „Můj fotoaparát se nekontrolovatelně třese, kdykoli otevřu Snapchat nebo použiju fotoaparát pro Instagram“, napsal například jeden uživatel na Redditu. „Při používání běžné aplikace fotoaparátu však na žádný problém nenarážím.“

  „Můj iPhone 14 pro právě dorazil a když jsem otevřel Snapchat, kamera se hodně třásla a vydávala docela zvláštní mechanický zvuk,“ informoval zase jiný překvapený uživatel.

  iOS 16.0.2

  Minulý týden server 9to5mac informoval o tom, že Apple chystá aktualizaci iOS 16.0.2, která tento problém vyřeší. A tak se skutečně stalo.

  Problém nejspíše podle 9to5mac souvisel s fimwarem ovládajícím systém optické stabilizace. To by se skutečně projevovalo slyšitelným chrastěním uvnitř modulu kamery a viditelným chvěním videa.

  Aktualizace iOS 16.0.2 navíc opravila ještě jednu nepříjemnou softwarovou chybu. Uživatelé iPhonu 14 Pro byli zaplaveni chybnými výzvami k povolení kopírování/vložení/vyjmutí do schránek.

  Každý nově vydaný operační systém obsahuje chyby, a ty se následně snaží opravit aktualizace. Aktualizace ovšem často způsobují další problémy, jako je zpomalení výkonu baterií chytrého telefonu, případně obtíže nedokážou opravit.

  Problém, který podle posledních informací přetrvává, je náhodné restartování iPhonů 14 Pro během nabíjení přes MagSafe či Lightning.

  Tuto obtíž zaznamenali také někteří uživatelé s iPhonem 14 pro Max a aktualizací iOS 16.0.1. Podle některých setrvává i na iOS 16.0.2 či iOS 16.1 beta.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS